Sport / Ostalo

istaknute pobjede

Kup i ekipno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke; seniorke AK Slavonija-Žito treće na Kupu

PR

Članovi Atletskog kluba "Slavonija-Žito" Osijek ni ovaj se put kući ne vraćaju bez pehara

Protekli je vikend (24.-25.9.2022.) protekao u znaku Kupa i ekipnog prvenstva Hrvatske za seniore i seniorke koje se održalo u Zagrebu.

Članovi Atletskog kluba "Slavonija-Žito" Osijek ni ovaj se put kući ne vraćaju bez pehara, a za to su zaslužne seniorke koje su u Kupu dijelu natjecanja osvojile treće mjesto (164 bodova). Seniorska ekipa osvojila je četvrto mjesto s ostvarenih 195 bodova, dok sveukupno, seniori + seniorke, osvajaju četvrto mjesto (359 bodova) na Kupu Hrvatske.

U ekipnom dijelu natjecanja, klupska ekipa seniora osvojila je četvrto mjesto (24.234 bodova), dok je ekipa seniorki natjecanje završila na petom mjestu u Hrvatskoj (13.326 bodova).

Treba izdvojiti pojedince koji su se istaknuli pobjedama u svojim disciplinama. Lovro Nedeljković pobjeđuje u utrci na 3000m zapreke (9:08,20), Sara Aščić pobjeđuje u skoku u vis (1,72m), dok Ivan Paravac pobjeđuje u disciplini skok s motkom (4,80m).