Sport / Nogomet

NK Osijek hipnozom do tri boda

Lijepo vrijeme na tribine Gradskoga vrta privuklo je oko 2000 ljudi, a ovoga puta Osječani nisu bili sputani lijepim vremenom kao na posljednje dvije utakmice. Prekrasnim pogotkom Lukačevića, koji je u prijašnjim utakmicama bio poprilično rezerviran ostvarena je pobjeda od 1:0.

Zanimljiva je to utakmica bila, a pobjeda je trebala biti i uvjerljivija da je Jugović postigao pogodak iz penala u 62. minuti. Spretniji je bio golman Intera koji je u padu nogama obranio njegov udarac. U istoj minuti u igru je ušao i Marko Babić koji je bučno pozdravljen od svih ljubitelja bijelo-plavih. Nažalost od njega u debiu nismo vidjeli puno, a očita je nedovoljna fizička pripremljenost. Marko će čini se biti potpuno spreman tek za sljedeću sezonu. Čista suprotnost bio je drugi povratnik, Goran Ljubojević, koji je bio jedan od najaktivnijih i najborbenijih igrača na terenu.

Svakako treba istaknuti i kapetana Ivu Smoju koji svaku utakmicu igra na viskom nivou, a danas je bio apsolutno neprelazan. Solidan je bio i golman Kardum koji je u posljednjih 15-ak minuta obranio dva teška udarca igrača Intera.

Pobjeda je to koja će donijeti malo mira u svlačionicu, a u sljedećem kolu Osječani igraju u Zadru, a nakon toga slijedi 23. rođendan Kohorte na utakmici sa Splitom.

Spomenimo i kako je Kohorta, koja je cijeloga tjedna pozivala navijače na tribine, cijelu utakmicu davala ton igri, a igrači su im se na kraju zahvalili na podršci.