Sport / Rukomet

Neizvjesna završnica

RK Osijek podijelio bodove s Veprovima i ostao na trećem mjestu ligaške ljestvice

RK Osijek

Nakon kompletiranog kola, Verajin sastav drži treće mjesto ligaške ljestvice s 15 osvojenih bodova, jednako koliko ima i drugoplasirana Gorica

Osječanima je pripalo prvo poluvrijeme, Dubrava se vratili u drugom. Na kraju – podjela bodova. Rukometaši Osijeka i Dubrave odigrali su 26:26 u sklopu 5. kola Paket24 Premijer lige-Lige za ostanak.

Znali su Verajini izabranici da bi eventualnom pobjedom napravili veliki korak ka sigurnom ostanku u ligi, pa su tako motivirani i otvorili utakmicu. U 15. minuti prvi su se puta odvojili na tri pogotka razlike (8:5), a Dubrava je odmah odgovorila preko Ivana Barbića i Martina Tomšića. No, uslijedila je mini serija Osječana. Uz dobro raspoloženog Davida Čička i Karla Vašarevića odvojili su se na 12:8, a u tom su tonu i nastavili do kraja prvog dijela. Nakon 30 minuta igre na semaforu je stajalo 16:12.

Odmah na početku drugog poluvremena Osječani su preko Mateja Zrne povisili na 17:12, no Dubrava uporno nije dopuštala veće rezultatsko odvajanje. Malo po malo su se vraćali u utakmicu, a onda su u 44. minuti postavili 20:20. Uzbudljiva je bila završnica susreta i, kako je kasnije rekao gostujući trener Zoran Mlinarić – nije bila za ljude slabih živaca. Igralo se gol za gol uz čvrstu i agresivnu obranu s obje strane, posebno u zadnjih pet minuta. Vašarević je u 55. minuti zabio za minimalno vodstvo domaćina, a onda je Tomšić tri minute kasnije izjednačio na 26:26. Mogla je pobjeda otići na obje strane, imale su obje momčadi svoju priliku. Rukometaši Dubrave u zadnjem su napadu pogodili stativu, a Osijekovi su u posljednjim sekundama promašili gol.

''Čestitam svojim dečkima i Dubravi na stvarno odličnoj utakmici, pravoj premijerligaškoj'', izjavio je Osijekov trener Frano Veraja.

''Znali smo da će biti teško, tako smo se i pripremali. Oni su bili nešto bolji nego u kupu, a mi pak slabiji zbog dosta ozljeda. No, uspjeli smo se nekako pokrpati i svi su dali svoj maksimum u ovom trenutku. Skidam kapu svojim dečkima nakon ovog napornog tjedna jer su izvukli zadnji atom snage. Šteta što je završilo neriješeno jer mislim da smo kontrolirali veći dio susreta. Na kraju je moglo otići na obje strane, pa je podjela bodova možda i najrealnija'', dodao je.

Najbolji strijelac u domaćim je redovima bio Karlo Vašarević s devet pogodaka. David Čičak šest se puta upisao u strijelce. Uz ovaj osvojeni bod, Osječani su nastavili niz bez poraza na domaćem parketu. Ipak, ostaje žal za onim drugim bodom.

''Imali smo taj zadnji napad za pobjedu i propustili smo priliku'', rekao je Domagoj Nedić.

''U prvom smo dijelu imali četiri gola razlike, mislim da bi utakmica bila drugačija da smo se tada odvojili na barem pet, šest golova. U nastavku su presudile naše tehničke pogreške i par promašenih zicera. U svakom slučaju, osvojili smo barem bod. Čestitke mojoj ekipi i Dubravi na borbi, nije bila lagana utakmica'', dodao je.

Nakon kompletiranog kola, Verajin sastav drži treće mjesto ligaške ljestvice s 15 osvojenih bodova, jednako koliko ima i drugoplasirana Gorica. Vodeći je Rudar s bodom više. Slijedi stanka zbog Uskrsa, a onda 6. travnja Osječani putuju za Metković.

Dodajmo i kako su rukometaše Osijeka i Dubrave, uz standardnu postavu domaće rukometne akademije, na parket uoči početka susreta izvela i djeca iz Udruge za Down sindrom Osječko-baranjske županije i grada Osijeka. Domaćini su uz to simbolično nosili i različite čarape, pa se na lijep način obilježio Svjetski dan osoba s Down sindromom 21. ožujka.