uspješni provedeni
Dani kruha i jabuka u Školi primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek
Za organizaciju Dana kruha i jabuka te zahvalnosti za plodove zemlje i kulturne baštine zaduženi su bili profesori Ivica Nikić i Ozana Tomić
U Školi primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek ovoga petka, 21. listopada obilježeni su Dani kravate, Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje te kulturne baštine- Čuvarkuća. Puno događaja iz cijeloga tjedna predstavljeno je pod jedinstvenim nazivom „…I na svemu, hvala ti…“ (Franjo Dugan, ml. Zahvalnica).
U vrijeme kada je iseljavanje svakodnevno, kada smo okruženi padom zaposlenosti, sve većim siromaštvom zaista trebamo biti zahvalni na onome što imamo. Upravo nas ovi dani podsjećaju i na zahvalnost za plodove zemlje, ali i na to da se pitamo imaju li svi jedan od osnovnih preduvjeta za život - hranu.
Sadržaj se nastavlja...
Upravo se čita
-
Od jeseni, cjelodnevna nastava, jedan od najvećih projekata u obrazovanju kreće u 50 škola. Eksperimentalna škola trajat će četiri godine. Još se ne zna koje će škole s time krenuti, ali zainteresirani su brojni ravnatelji
-
Osijeku je danas uručen Ugovor, a uskoro kreće javna nabava za deset novih tramvaja
-
Uskoro se očekuje i postavljanje samog naziva na moćnu LED fasadu stadiona
"Tijekom godine u Školi smo raznim načinima, metodama i uz pomoć različitih digitalnih alata učili i proučavali kulturnu baštinu, važnost povijesti, tradicije, a samo dio onoga što smo istražili pokazali smo kroz šarolik program u kojem su se isprepleli skoro pa svi učenici, nastavnici i samim tim nastavni predmeti i smjerovi (Geografija, Vjeronauk, Etika, Povijest, Glazbena umjetnost, Hrvatski jezik i književnost, ali i predmeti Aranžersko - scenografskog smjera i smjera Grafičkog dizajna)", govore iz Škole.
"Posebno nam je drago što su dane uveličale gajdašica Anita Šteter koja je sviranjem, ali i pričom o instrumentu kojeg ne viđamo svaki dan, oduševila učenike i nastavnike, a ništa manje važno i edukativno nije bilo na predavanju koje je uslijedilo. O Etnografskom odjelu Muzeja Slavonije, onom čime se bave i kolika je građa koju posjeduju te koja je njezina važnost kao i općenito o etnografima i entmuzikolozima prezentirala je kustosica Tünde Šipoš Živić", naglašavaju.
Za dekoraciju hola Škole pod mentorstvom Ane Čolaković, prof. zaslužni su učenici 4.a i 2.a odjela Aranžersko - scenografskog smjera, dok je plakate, prezentacije o svemu istraženom kroz predmetnu nastavu profesora: Sanje Farkaš, Ozane Tomić, Ivana Bujadinovića i Hrvoja Tržića kao mini izložbu postavio nastavnik smjera Grafičkog dizajna Josip Kaniža.
Ne smijemo zaboraviti niti izložene nošnje koje su iz fundusa posudili prijatelji HKUD Osijek 1862., ali i dio privatne kolekcije koju je ustupila gospođa Dubravka Strapač- voditeljica fundusa nošnji Društva.
Još je jedna posebnost ovogodišnjih dana bila i promocija video animacije bivše učenice Grafičkog smjera Škole primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek Nike Šušnjara na pjesmu Tri slavonske (tradicijska, arr.O.Dešić) s albuma Iz sveg klasa vokalnog sastava Akvarel (Croatia Records 2019.).
Dvije umjetnosti su se spojile zahvaljujući volji za istraživanjem i novim znanjem učenice, pristupačnosti i želje za širenjem ljubavi prema glazbi vokalnog sastava Akvarel te ljubaznošću Croatia Records što je u edukativne svrhe ustupila prava.
Za organizaciju Dana kruha i jabuka te zahvalnosti za plodove zemlje i kulturne baštine zaduženi su bili profesori Ivica Nikić i Ozana Tomić.
Izdvojeno
-
Uskoro se očekuje i postavljanje samog naziva na moćnu LED fasadu stadiona
-
Stadion na Pampasu u samoj je završnici izgradnje, a ovih dana uređuju se završni detalji
-
Svoje usluge nude na internetu ili na ulici. Većina njih se bavi najstarijim zanatom kako bi preživjele. Pokazalo je to istraživanje Instituta Ivo Pilar. Uz to, seksualne radnice nuđenje svojih usluga doživljavaju kao posao i zato traže svoja radnička prava
-
Na što sve treba paziti kod plinskog bojlera i kako spriječiti tragediju, pogledajte u videu
Reci što misliš!