Sport / Ostalo

S 14 predstavnika

PK Osijek osvojio osam medalja na međunarodnom plivačkom mitingu u Zadru

PR

Cilj natjecanja, osim plasmana, bila je provjera trenutne forme u tehničkom i taktičkom smislu, a usput su isplivani brojni osobni rekordi i kadetski limiti za Prvenstvo Hrvatske

U Zadru je 18. i 19. studenoga održan međunarodni plivački miting 14. Sveti Krševan za kategorije kadeta i mlađih kadeta. Nastupilo je oko 490 plivačica i plivača iz 26 klubova.

Plivački klub Osijek nastupio je s 14 predstavnika. Cilj natjecanja, osim plasmana, bila je provjera trenutne forme u tehničkom i taktičkom smislu, a usput su isplivani brojni osobni rekordi i kadetski limiti za Prvenstvo Hrvatske.

Isplivano je i tri kadetska i jedan ml. juniorski klupski rekord. PK Osijek osvojio je osam medalja (jedno zlato, pet srebra i dvije bronce) i zadovoljni se vratili kući.

Rezultati sljedeći su:

Elena Valenteković (2011.):
1. mjesto 100 leđno 1:11.57 454 boda.
2. mjesto 200 leđno 2:34.25 461 bod (klupski rekord kadetski)
2. mjesto 50 slobodno 29.08 510 bodova (klupski rekord kadetski)
5. mjesto 100 slobodno 1:05.75 464 boda
8. mjesto 200 slobodno 2:25.21 444 boda

Buga Vukić (2010.):
2. mjesto 50 prsno 35.56 531 bod (klupski rekord kadetski i ml. juniorski)

Štafeta:

4. mjesto 4x100 slobodno ženske (Korina Žigić, Elena Valenteković, Buga Vukić i Petra Kristek) 4:20.87

4.mjesto 4x100 mješovito ženske (Gita Vučak, Buga Vukić, Korina Žigić i Elena Valenteković) 5:01.19