Sport / Nogomet

slijedi uzvrat

Hrvatska u lijepoj atmosferi Opus Arene poražena od Norveške

Borna Jakšić/PIXSELL

U prvom susretu doigravanja za elitni razred Lige nacija, hrvatske su nogometašice na Opus Areni poražene od favorizirane Norveške rezultatom 3:0

Nakon što je osvajanjem drugog mjesta u svojoj skupini Lige nacija hrvatska ženska nogometna reprezentacija ostvarila povijesni uspjeh i izborila doigravanje za elitni razred, izabranice Nenada Gračana ugostile su Norvešku, reprezentaciju koja iza sebe ima naslove europskih i svjetskih prvakinja te olimpijskih pobjednica.

Hegerberg je gošćama osigurala prednost nakon 16 minuta igre, poslije proigravanja Boe Rise, a na početku drugog poluvremena na 2:0 povisila je Graham Hansen. Konačnih 3:0 ubrzo je postavila Ildhusoy

Uzvratna utakmica na rasporedu je u utorak, 27. veljače, u norveškom Stavangeru.

Hrvatska - Norveška u Opus Areni Fotogalerija

Utakmicu u Osijeku pratila je i brojna delegacija Hrvatskog nogometnog saveza predvođena izvršnim direktorom Tomislavom Svetinom, koju su činili i tehnički direktor Stipe Pletikosa, glavni instruktor Petar Krpan, koordinator natjecanja Neven Šprajcer, tajnik Vladimir Iveta i drugi.