Sport / Ostalo

Mladi Osječanin

Osječki boksač Luka Pratljačić postao prvak Hrvatske i osigurao kvalifikacije za Olimpijske igre

Željko Hladika/PIXSELL

Najbolji amaterski boksač, Brođanin Gabrijel Veočić, također je postao prvak do 80 kilograma, svladavši Antonija Grabića, dok je u kategoriji do 92 kilograma slavio prekaljeni Marko Čalić

Luka Pratljačić novi je prvak Hrvatske u superteškoj kategoriji amaterskog boksa. 26-godišnji Osječanin drugi je puta u manje od dva mjeseca porazio Marka Miluna nakon tri runde jednoglasnom sudačkom odlukom (početkom prosinca svladao ga je nokautom u finalu zagrebačkog Grand Prixa).

Dva najbolja teškaša ušla su u meč bez kalkulacija, pri čemu smo svjedočili nekolicini sjajnih izmjena. Dvaput se brojalo Milunu, u prvoj i trećoj rundi, ali na kraju suci su presudili pobjednika.

Pratljačić se sada okreće kvalifikacijskom turniru za Olimpijske igre koji se održava u talijanskom Busto Arsiziu krajem veljače.

luka pratljačić
Niže sportske uspjehe Upoznajte Luku Pratljačića: Ponos Juga 2, 'sparing' partner Filipa Hrgovića i vodeći hrvatski superteškaš

Najbolji amaterski boksač, Brođanin Gabrijel Veočić, također je postao prvak do 80 kilograma, svladavši Antonija Grabića, dok je u kategoriji do 92 kilograma slavio prekaljeni Marko Čalić.