Sport / Ostalo

Proteklog vikenda

Predstavnici PK Osijek osvojili 32 medalje na državnom prvenstvu u Vukovaru

PR

Uz pojedinačne uspjehe, uspješne su bile i tri štafete PK Osijek u utrci 4×50 m mješovito mix koje su osvojile dva zlata te srebro, za što su bile nagrađene peharom i medaljama

U subotu, 27. travnja na Plivalištu Vukovar u 50 m bazenu održano je 3. Otvoreno prvenstvo Vukovarsko-srijemske županije u plivanju u organizaciji Plivačkog saveza Vukovarsko-srijemske županije.

Na natjecanju je nastupilo oko 300 plivačica i plivača svih kategorija iz 13 plivačkih klubova Srbije, BiH i Hrvatske. PK Osijek je predstavljalo 44 natjecatelja/ica koji su odličnim plivanjem osvojili veliki broj medalja te isplivali osobne rekorde i limite za nastup na Prvenstvu Hrvatske. Isplivana su dva kadetska klupska rekorda. Boje kluba branili su uz vodstvo trenera Mateja Miličića, Marka Filipovića i glavnog trenera Mihaela Močkovića.

Plivači su osvojili ukupno 32 medalje (18 zlata, osam srebra, šest bronci), od čega je 29 pojedinačnih te tri štafetne medalje.

Uz pojedinačne uspjehe, uspješne su bile i tri štafete PK Osijek u utrci 4×50 m mješovito mix koje su osvojile dva zlata te srebro, za što su bile nagrađene peharom i medaljama. Prema najboljem zbroju rezultata, Elena Valenteković je osvojila posebnu nagradu.

Osvajači su pojedinačnih medalja PK Osijek sljedeći:

Matej Miličić (1995.) zlato na 50 leptir– kategorija A

Teo Janković (2004.) zlata na 50 prsno, 100 slobodno i 200 mix – kategorija A

Ivor Gaće (2008.) zlata na 50 leđno i 50 slobodno – kategorija C

Lucija Horvat (2009.) zlata na 50 leptir i 50 slobodno – kategorija C

Buga Vukić (2010.) zlato na 50 prsno i srebro na  50 leđno – kategorija D

Nikša Galić (2010.) zlata na 50 prsno (klupski rekord 33.88) i 100 slobodno – kategorija D

Oton Kocsis (2010.) zlato na 50 leđno i bronca 50 slobodno – kategorija D

Elena Valenteković (2011.) zlata na 50 leđno (klupski rekord 34.24) i 50 slobodno, srebro na 50 leptir – kategorija D, NAJUSPJEŠNIJA PLIVAČICA NATJECANJA (1363 boda)

Korina Žigić (2011.) bronca na 50 leptir – kategorija D

Lucija Štulina (2011.) srebro na 200 mix – kategorija D

Anja Svalina (2011.) bronca na 200 mix – kategorija D

Tin Čizmadija (2012.) zlato na 50 leđno, srebra na 50 slobodno i 50 leptir – kategorija E

Lena Josić (2013.) zlato na 50 prsno, srebro na 50 slobodno i bronca na 50 leđno – kategorija E

Andrej Jelošek (2013.) bronca na 50 prsno  – kategorija E

Grgur Milanović (2013.) bronca na 200 mix – kategorija E

Šime Jurić (2014.) srebro na 50 prsno – kategorija F

Štafete su 4x50 mješovito mix:

1. mjesto u sastavu: Teo Janković, Lucija Horvat, Ivor Gaće i Petra Kristek (kategorija 2A/2B) 2:09.61

1. mjesto u sastavu: Oton Kocsis, Buga Vukić, Nikša Galić i Elena Valenteković (kategorija 2C/2D) 2:09.61

2. mjesto u sastavu: Tin Čizmadija, Šime Jurić, Lena Josić i Tena Josipović (kategorija2 E/2F) 2:46.56