Sport / Ostalo

Održanog u Zagrebu

Osječanima 4. mjesto u seniorskom Kupu Hrvatske

PR

Istu visinu preskočile su tri natjecateljice, ali je predstavnica pritom imala najmanje pokušaja

Atletski klub Slavonija Žito zauzeo je četvrto mjesto u ukupnom poretku natjecanja seniorskog Kupa Hrvatske održanog u Zagrebu. Dečki su u svojoj konkurenciji bili peti, a djevojke četvrte. Pobjednici su atletičarke i atletičari zagrebačkog Agrama ispred velikog rivala Dinamo Zrinjevca. Što se tiče pojedinačnih nastupa, Crveno-plavi imali su jedno prvo mjesto, pet puta bili su drugi, dok su u tri navrata zauzimali treću poziciju.

Slavila jedna je od najiskusnijih Sara Aščić u skoku u vis s rezultatom 1,60. Istu visinu preskočile su tri natjecateljice, ali predstavnica je pritom imala najmanje pokušaja. U muškom visu drugoplasirani bio je David Kurtek s preskočenih 1,90, odmah iza Filipa Mrčića iz Mladosti (1,97). Najviše bodova donijeli su im motkaši. Iza pobjednika Darija Prekla iz Agrama (5,03), redom su ostali: Ivan Paravac (4,43), Ivan Horvat (4,43), Rocco Martinović (4,03) i Karlo Salaj (4,03).

U ženskoj utrci na 100 metara najbrža je bila reprezentativka Vita Penezić (Agram – 11,89), drugo je mjesto pripalo Miji Wild s vremenom 12,20, četvrtoplasirana Lorena Faktor imala je rezultat 12,34, a petu je poziciju zauzela Melani Bosić s 12,42. Faktor je na 100 prepone bila odmah iza prvoplasirane Ivane Lončarek (Agram – 13,46), istrčavši ovu dionicu za 14,29 sekundi. Nažalost, Wild nije se mogla pojaviti na startu uslijed bolova u koljenu, zbog čega je propustila i utrku na 200 metara u kojoj je Lorena bila treća s rezultatom 25,15, a Melani Bosić četvrta uz vrijeme 25,50.

Patricija Kladarić, Lorena Faktor, Melani Bosić i Mia Wild izborile su drugo mjesto u štafeti 4×100 metara (48,38), a slavile su djevojke iz Agrama (48,25). Treći je među bacačima kladiva bio Benjamin Lovrić (49,18 m). Odmah do pobjedničkog postolja u istoj disciplini ostala je četvrtoplasirana Andrea Doria Terzić (45,30).