Na 21. karate Darfestu

17 medalja za Karate Akademiju Osijek na karate natjecanju u Daruvaru

PR

Ekipu na natjecanju vodio je glavni trener kluba Goran Mesić

U subotu, 16. rujna članovi Karate Akademije Osijek nastupili su u Daruvaru na 21. karate Darfestu. Ovo natjecanje okupilo je 384 natjecatelja iz 38 klubova te je Karate Akademija Osijek sa osvojenih 17 medalja, od čega je pet zlata, osam srebra i četiri bronce u ukupnom poretku klubova u borbama zauzela visoko treće mjesto.

Zlato za Akademiju osvojili su Tena Ogrebić (cicibanke, -24 kg), Lana Mesić (cicibanke, -27 kg), Luka Mesić (ml. učenici, +43 kg), Karlo Batos (učenici, -44 kg) i Nika Brkić (juniorke, -53 kg).

Srebro osvojili su Tena Ogrebić (cicibanke, -27 kg), Karlo Batos (učenici, -49 kg), Josipa Ćuk (ml. učenice, -31 kg), Luka Mesić (učenici, -54 kg), Ante Ogrebić (učenici, -34 kg), Borna Žižanović (ml. kadeti, -52 kg) i Petra Ivezić (kadetkinje, +61 kg).

Broncu osvojili su Franka Čulić (cicibanke, -27 kg), Gabrijel Nemet (učenici, +34 kg), Lea Nemet (ml. učenice, -27 kg) i Fran Vukmanić (učenici, -34 kg).

Korak do medalje u repasažnim borbama za treća mjesta ostali su Petar Erdeši (ml. učenici, -35 kg), Iva Erdeši (ml. učenice, -27 kg, pri vodstvu rezultatom 2:0 zadnjih deset sekundi prije kraja borbe izlazi nepropisno iz borilišta te dobiva diskvalifikaciju i ne dolazi do postolja) i Patrik Žižanović (učenici, -44 kg, u prvoj borbi gubi od kasnijeg prvaka kategorije, u borbi za treće mjesto falilo je malo sportske sreće i više natjecanja da se Patrik popne na postolje i okiti brončanom medaljom).

Čestitke svim natjecateljima Karate Akademije Osijek. Nastavljaju dalje s pripremnim natjecanjima pred odlazak na Državno prvenstvo koje će se održati sredinom mjeseca listopada. Ekipu na natjecanju vodio je glavni trener kluba Goran Mesić.