pobjeda 3:2

Osijek se junački oprostio od Europe

Davor Javorović/PIXSELL

Mirisalo je na veliki preokret u 82. minuti pri rezultatu 3-1, ali do čuda ipak nije došlo

Bijelo-plavi su se pobjedom 3-2 (1-1) protiv Adana Demirspora na svojoj Opus Areni u uzvratom susretu 3. pretkola oprostili  od nastupa u Konferencijskoj ligi ove sezone.

S obzirom da je prva utakmica prije tjedan dana završila uvjerljivom 5-1 pobjedom turskog sastava iluzorno je bilo očekivati kako Osijek može proći, no slavonski je sastav za oproštaj od Europe ostvario pobjedu protiv respektabilnog suparnika.

Adana je povela golom Yusufa Sarija (31), Osijek je preokrenuo preko Darka Nejašmića (42), Mije Caktaša (59) i Šime Gržana (82-11m), da bi na konačnih 3-2 smanjio Yusuf Erdogan (90+1).

Mirisalo je na veliki preokret u 82. minuti pri rezultatu 3-1, ali do čuda ipak nije došlo. No osječki su nogometaši na dostojanstven način se oprostili od Europe, odnosno Konferecijske lige.

NK Osijek - Adana Demirspor 3:2 Fotogalerija

Sad im preostaje se okrenuti domaćem prvenstvu u kojem u idućem kolu ugošćuju Goricu na Pampasu. Utakmica je na rasporedu u nedjelju 20. kolovoza u 21 sat.