Lifestyle / Ostalo

Veliki uspjeh

Osječka HVIDRA druga u ekipnom natjecanju šahista s invaliditetom

PR

Najljepša partija turnira bila je između domaćeg FIDE majstora Vladimira Nestorovića i majstorskog kandidata Domagoja Glažara iz Zagreba koja je završena remijem

Osijek je bio domaćin ekipnog natjecanja šahista s invaliditetom iz Hrvatske.

Zanimljivo i kvalitetno natjecanje održalo se u hotelu Millenij, a igralo se po Bergerovom sustavu uz Tempo igre 30 minuta + 30 sekundi za potez. Šahisti osječke Hvidre izašli su sa najjačim sastavom: Nestorović, Cajzler, Prekratić, Marjanović i Fureš, ali nisu mogli do naslova prvaka jer su remijem u prvom susretu protiv ŠK Stjepan Bosak iz Zagreba izgubili dopunski kriterij za osvajanje titule prvaka.

Najljepša partija turnira bila je između domaćeg FIDE majstora Vladimira Nestorovića i majstorskog kandidata Domagoja Glažara iz Zagreba koja je završena remijem uz obostrano propuštene prilike za pobjedu obojice igrača. Zagrepčani su zatim savladali Parašportski klub Varaždin s 4:0, dok je HVIDRA odigrala 3,5:0,5 tako da je Zagreb osvojio prvo mjesto.

Konačni je poredak sljedeći:
1. mjesto: ŠK Stjepan Bosak Zagreb 6
2. mjesto: HVIDRA Osijek 5,5
3. mjesto: Parašportski klub Varaždin 0,5

Pehare i medalje šahistima uručio je predsjednik Osječkog šahovskog saveza Zvonko Horvat.