Sve popularnija igra

Velemajstor Ivan Leventić prvak je Osijeka u šahu

PR

Nagrade šahistima ispred organizatora Osječkog šahovskog saveza uručio je predsjednik Zvonko Horvat

Šahovski dom Zrinjevac ugostio je protekli tjedan 28 šahista iz 12 klubova s područja Osijeka i Osječko-baranjske Županije na seniorskom prvenstvu Osijeka.

Nakon 7. kola, uz tempo igre 30 minuta plus 30 sekundi po odigranom potezu, pobijedio je prvi nositelj, velemajstor Ivan Leventić, Osječanin koji trenutno igra za ŠK Petar Sedlar iz Kaštel Novog.

Leventić je sigurnom igrom i bez poraza s 5,5 bodova po dopunskim kriterijima osvojio prvo mjesto. Drugo mjesto s također 5,5 bodova osvojio je FIDE majstor Siniša Tomerlin, član ŠK Požega. Treće mjesto veliko je iznenađenje, koje je priredio prvokategornik Alen Imširović, član ŠK Hrvatska čitaonica Valpovo koji je osvojio pet bodova, a još veće iznenađenje priredio je Imširović kada je odlučio cijeli iznos vrijedne nagrade (150 eura) donirati za poklon paketiće kadetima iz tri osječka šahovska kluba.

Četvrto mjesto osvojila je jedina dama na turniru, nacinalna majstorica Heike Roklicer Babić, članica Bjelobrdskog šahovskog kluba. Peto mjesto i vrijednu nagradu osvojio je juniorski prvak Osijeka, Fran Topalić iz ŠK FERIT Osijek s 4,5 boda.

Nagrade su još osvojili najbolje plasirani junior Matej Filić, ŠK Hrvatska čitaonica Valpovo, dok je najbolje plasirani veteran majstorski kandidat Hinko Cajzler, član ŠK HVIDRA Osijek. Nagrade po rejting kategorijama još su dobili: Miroslav Šušnjar i Božo Drmić, članovi ŠK FERIT i Josip Martinović iz ŠK Hrvatska čitaonica Valpovo.

Sudili su Renato Vince i Nenad Mrkonjić. Nagrade šahistima ispred organizatora Osječkog šahovskog saveza uručio je predsjednik Zvonko Horvat.