
U subotu navečer kod Slavonskog Broda došlo je do zapaljenja dalekovoda, što je nakratko prekinulo opskrbu električnom energijom u nekoliko obližnjih sela. Požar je brzo lokaliziran, a većina kućanstava ponovno je dobila struju, potvrđeno je iz Policijske uprave brodsko-posavske.
Operativno-komunikacijski centar policije dojavu je zaprimio u 21:29 sati. Zapaljenje je zabilježeno u mjestu Grabarje, na dionici prema Kindrovu, neposredno nakon lokalnog nogometnog igrališta.
Brza intervencija i povrat struje
O incidentu je odmah obaviješten Centar 112, a na teren su izašle i policijske snage kako bi osigurale područje i započele očevid. “Kad je policija došla na teren vatra više nije gorjela, a djelatnici HEP-a su električnu energiju u vrlo kratkom vremenu ponovno vratili u 97 posto kućanstava”, izjavio je Tomislav Kovačević iz Službe za odnose s javnošću PU brodsko-posavske za Hinu.
Policija trenutno provodi istragu kako bi se utvrdio točan uzrok požara.
Prema neslužbenim informacijama, sumnja se da je požar izazvala grana koja je pala na dalekovod, uzrokujući kratki spoj i zapaljenje, piše Net.hr.