
Iako je kompletno izgrađeno svih pet pontona, pristanište je i dalje zatvoreno
Pristanište Donji grad u vlasništvu Lučke uprave Osijek još uvijek nije službeno otvoreno, unatoč dobivenoj uporabnoj dozvoli 18. veljače nakon izvedenih radova, pa se brojni građani, posebno iz toga dijela grada pitaju gdje je zapelo.
Dodajmo i to kako neki građani pristanište već duže vremena koriste za to kako bi sigurno privezali svoja plovila, a do njih dolaze preskakujući zatvorenu ogradu na kojoj piše “Zabranjen pristup”.
“Razumijemo nestrpljivost građana, kao i potrebu za time da čamci budu sigurno privezani u za to namijenjenom pristaništu te, kao i Ministarstvo, ulažemo sve napore da to bude što prije. Postoje propisane zakonske procedure koje se moraju ispoštovati kako bi se pristanište stavilo u funkciju. Naime, Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture treba odrediti pristanišno područje, čemu prethode izrada geodetskog elaborata pristanišnoga područja i eventualna parcelacija, pregled pristaništa od strane povjerenstva imenovanog od nadležnog Ministarstva, otvaranje pristaništa od strane Ministarstva te raspisivanje javnoga nadmetanja za dodjelu koncesije za obavljanje djelatnosti priveza, odnosno odveza čamaca na pristaništu”, istaknuli su iz Lučke uprave Osijek za SiB.hr.







