protupravna imovinska korist

Policija sumnja: Slavonac utajio ozbiljan iznos poreza i prireza

Sumnja se kako je utajio 465 tisuća poreza i prireza pa je zaradio kaznenu prijavu

Prevare u gospodarskom poslovanju nisu novost, a policijski službenici otkrili su novu u kojoj se sumnja kako je Slavonac pronevjerio ozbiljan iznos.

Tako su policijski službenici Policijske uprave brodsko-posavske, u zajedničkoj suradnji sa djelatnicima Porezne uprave (Područni ured u Slavonskom Brodu), dovršili kriminalističko istraživanje nad 59-godišnjakom zbog sumnje u počinjenje kaznenih djela protiv gospodarstva.

“Potvrđeno je da osumnjičeni kao odgovorna osoba poslovnog subjekta (s područja Policijske uprave brodsko-posavske), u proteklom razdoblju nije obračunao, prijavio ni uplatio porez na dobit te porez i prirez na dohodak od kapitala.

Dakle, porezni je obveznik svom gospodarskom subjektu priskrbio protupravnu imovinsku koristi u iznosu oko 465.000,00 eura, oštetivši državni proračun Republike Hrvatske”, navodi policija.

Policijski službenici protiv osumnjičenog podnose posebno izvješće kao dopunu kaznenoj prijavi Općinskom državnom odvjetništvu u Slavonskom Brodu zbog sumnje u počinjenje kaznenih djela: Utaja poreza ili carine i Povreda obveze vođenja trgovačkih i poslovnih knjiga.

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@sib.hr ili putem forme Pošalji vijest