
Darivanje su omogućili brojni partneri i donatori iz lokalne zajednice, koji su se uključili donacijama proizvoda i usluga
U prostorijama OTOS-a Osijek, 22. prosinca 2025. godine, održano je darivanje simboličnog naziva „Božić prije Božića“, u organizaciji URB Kotrljanera i OTOS-a Osijek, s ciljem pružanja pomoći onima kojima je ona najpotrebnija.
Ovogodišnje darivanje bilo je usmjereno samohranoj majci i njezinom predškolskom djetetu, kojima su osigurani brojni darovi i potrepštine za svakodnevni život, od bicikla i školskog pribora, preko prehrambenih, suhomesnatih, higijenskih i kućanskih proizvoda, do slatkih i slanih paketa, sokova i kišobrana. Majci i djetetu darovani su i poklon-bonovi za šišanje I friziranje, dok je majci dodatno urućen i poklon-bon za masažu.
Osim pomoći obitelji, dio darivanja bio je usmjeren Ligi protiv raka Valpovštine, kojoj je uručena donacija u iznosu od 300 eura, kao podrška njihovom kontinuiranom radu i aktivnostima.
Više od 80 godina OTOS proizvodi ortopedska pomagala koja našim korisnicima omogućuju kvalitetniji život i svakodnevicu s manje ograničenja. Sudjelovanje u ovom događaju prirodan je nastavak naše misije – pružati podršku i dobrobit onima kojima je potrebna, bilo kroz financijsku pomoć ili druge oblike solidarnosti. Na taj način jačamo povezanost s lokalnom zajednicom i potvrđujemo vrijednosti na kojima se temelji naš rad, izjavljuje Snježana Biloš, direktorica OTOS-a.
Sanja Andračić Varga, predsjednica Lige protiv raka Valpovštine, upućuje iskrenu i srdačnu zahvalu OTOS-u i Udruzi za rekreativni biciklizam Kotrljaneri na velikodušnoj donaciji sredstava za nabavu hladnih rukavica i papuča (čarapa). Zahvaljujući vašoj podršci, navedena pomagala bit će donirana Klinici za onkologiju KBC-a Osijek, gdje će značajno pridonijeti ublažavanju nuspojava kemoterapije i poboljšanju kvalitete života onkoloških bolesnika. Vaša humanost, društvena odgovornost i spremnost na pomoć onima kojima je najpotrebnija primjer su solidarnosti i zajedništva u našoj zajednici. Hvala vam što ste dio ove plemenite priče.
Darivanje su omogućili brojni partneri i donatori iz lokalne zajednice, koji su se uključili donacijama proizvoda i usluga, potvrđujući kako zajedništvo i solidarnost imaju stvaran i mjerljiv učinak.
„Ideja Kotrljanera od samog osnutka je povezivanje ljudi, širenje pozitivne energije I sve to na dva kotača. ‘Božić prije Božića’ upravo je to, zajednička priča u kojoj malo od mnogih postaje velika pomoć nekome kome to u ovom trenutku najviše znači.” rekao je Darko Marschhauser, suosnivač URB Kotrljanera.
Organizatori zahvaljuju svima koji su pomogli u provođenju ovoga plemenitog događaja Bike shop Ljubas d.o.o., Slavonica d.o.o., Horticentar Adria d.o.o., Lava promet d.o.o., NCLC Kuna Osijek, Kanaan d.o.o., Grawe Hrvatska d.d., Glamur Boutique Beauty Lounge, Kozmetički salon Patricia i Stanić Beverages d.o.o..