Suradnja sa Saponijom

Marketing u praksi: Studenti Ekonomskog fakulteta u Osijeku ponudili rješenja za daljnji razvoj brenda Ornel

PR

Projekt im je omogućio da stečena znanja primijene na stvaran poslovni zadatak te da se kroz timski rad upoznaju s procesom marketinškog planiranja u praksi

Katedra za marketing Ekonomskog fakulteta u Osijeku kontinuirano razvija suradnje s poslovnim sektorom kako bi studentima omogućila povezivanje teorijskih znanja s praktičnim tržišnim izazovima. Kroz rad na stvarnim projektnim zadacima studenti stječu vrijedno iskustvo, razvijaju strateško razmišljanje te se pripremaju za buduće profesionalne uloge u području marketinga.

Tijekom ove akademske godine ostvarena je suradnja sa Saponiom d.d., u okviru koje su studenti diplomskog studija smjera Marketing u sklopu kolegija Marketinško planiranje, izrađivali cjeloviti marketinški plan za brend Ornel.

Projekt im je omogućio da stečena znanja primijene na stvaran poslovni zadatak te da se kroz timski rad upoznaju s procesom marketinškog planiranja u praksi. Studenti su analizirali tržište, potrošače i konkurenciju te predlagali konkretne marketinške aktivnosti prilagođene stvarnim potrebama tržišta. U projekt se uključila i Hrvatska udruga za marketing – CROMAR, čime je suradnja dodatno obogaćena znanstvenom i stručnom dimenzijom. Nositeljica kolegija, prof. dr. sc. Helena Štimac izjavila je:

“Cilj je studentima omogućiti primjenu teorijskih znanja na stvarne tržišne izazove. Suradnja sa Saponijom i rad na brendu Ornel studentima su pružili iznimno vrijedno iskustvo rada na konkretnom poslovnom zadatku, uz razvoj analitičkog i strateškog razmišljanja. Ovakvi projekti potvrđuju važnost povezivanja akademske zajednice i poslovnog sektora te značajno doprinose kvalitetnijoj pripremi studenata za tržište rada.“

U izradi marketinškog plana sudjelovalo je ukupno osam timova, odnosno 37 studenata, a svi su uspješno predstavili svoja rješenja predstavnicima tvrtke Saponia d.d. Pobjednički tim istaknuo se kvalitetnom analizom tržišta, jasnim strateškim smjernicama i kreativnim pristupom, što je rezultiralo jasnim i upotrebljivim marketinškim prijedlogom za brend Ornel. Članice pobjedničkog tima su Anđela Erceg, Marina Perišić, Petra Perković i Katarina Kožul.

Marina Perišić, studentica druge godine diplomskog studija smjera Marketing, izjavila je da je rad na ovom marketinškom planu bio prilika da teorijska znanja primijenimo na stvarne poslovne izazove. Rad na izradi marketinškog plana za Ornel bio je izrazito dinamičan i poticajan. Pobjeda je rezultat timskog rada, uloženog truda i kreativnosti, a stečeno iskustvo sigurno će nam koristiti u daljnjem profesionalnom razvoju. Zahvalne smo Saponiji i Ekonomskom fakultetu u Osijeku, kao i profesorici Štimac, na pruženoj prilici za učenje kroz praksu.“

Rad studenata doveo je do konkretnih i praktičnih prijedloga. Predložene aktivnosti usmjerene su na bolju vidljivost brenda Ornel i njegov daljnji razvoj na tržištu, uz korištenje suvremenih marketinških rješenja koja se mogu primijeniti u praksi. Brand managerica Saponie d.d. Sanja Lučić istaknula je:

“Suradnja sa studentima EFOS-a za Saponiju je iznimno vrijedna jer donosi svježe uvide te konkretne i primjenjive prijedloge koji nam mogu poslužiti kao kvalitetan input u promišljanju budućih marketinških aktivnosti za brend Ornel. Posebno nas veseli analitičan i kreativan pristup timova, kao i činjenica da su rješenja usmjerena na stvarne potrebe tržišta. Vjerujemo da ovakvi projekti stvaraju obostranu korist – studentima pružaju dragocjeno iskustvo rada na stvarnom zadatku, a tvrtkama nove ideje i drugačiju perspektivu.“

Ovakva suradnja studentima pruža priliku da znanja stečena na fakultetu primijene u stvarnim poslovnim situacijama i steknu iskustvo koje je važno za njihov daljnji razvoj.

Istovremeno, poslovni sektor dobiva nove ideje i drugačije poglede na tržišne izazove. Katedra za marketing Ekonomskog fakulteta u Osijeku i ubuduće će poticati slične projekte koji studentima omogućuju praktičan rad i bolju pripremu za ulazak na tržište rada.

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@sib.hr ili putem forme Pošalji vijest