
Radovi na dovršetku autoceste trebali su biti gotovi krajem lipnja, no još uvijek su u završnoj fazi
Iako je ranije najavljeno kako će posljednja dionica Koridora 5C u Hrvatskoj biti gotova do kraja lipnja ove godine, radovi na dionici od Belog Manastira do granice s Mađarskom još uvijek su u tijeku.
Kako je za SiB.hr potvrdila Andrea Vrsaljko, iz Odjela za korporativne komunikacije Hrvatskih autocesta, izgradnjom dionice duge pet kilometara, autocesta A5 na Koridoru 5C bit će potpuno dovršena.
“Do danas je izgrađeno i u prometu 83,6 km autoceste A5 Beli Manastir – Osijek – Svilaj, dok će izgradnjom ove posljednje dionice, autocesta na Koridoru Vc biti duga 88,6 km. Dovršetak ovog projekta predstavlja izuzetnu vrijednost u kontekstu privredne i prometne integracije srednjoeuropskog prostora“, stoji, između ostaloga, u odgovoru Andreje Vrsaljko.
Također je naglašeno da je još uvijek nedovršena dionica duga 5001 metar i da se na njoj nalazi osam objekata.
“ Hrvatske autoceste su u kolovozu 2023. godine, sklopile ugovor s izvođačem radova Osijek Koteks. Ukupna vrijednost od 45.902.212,90 EUR bez PDV-a financira se sredstvima razvojne banke EBRD“, odgovor je HAC-a.

Radovi i dalje u tijeku
Podsjetimo i to da su posljednji kilometri autoceste kroz Mađarsku dovršeni prije više od godinu dana, točnije u proljeće prošle godine.
Nakon što se dovrši i ovih posljednjih pet kilometara kroz Hrvatsku, do Budimpešte će se iz Osijeka putovati kraće od dva sata.
Prema posljednjim informacijama dovršetak ove ceste trebao je biti u ljeto ove godine, ali sudeći prema odgovoru iz Hrvatskih autocesta niti oni sami ne znaju kad će se to uistinu i dogoditi budući u svom odgovoru nisu precizirali isto. Shodno tome ponovili smo i upit prema Hrvatskim autocestama koji je kranji datum kad će se sama cesta otvoriti.




