
Božićni patuljci, otirači, kuglice i razne druge dekoracije već sad su u ponudi. Osim što je jeftinije, kupnjom se izbjegava prosinačka gužva
Jutarnje temperature od 18 te poslijepodnevne koje dosežu do 25 stupnjeva Celzijusovih još uvijek “mirišu” na ljeto. Ono je i kalendarski još uvijek prisutno, do Božića je još stotinu dana, no čini se da sunce i ljetne aktivnosti ne sprječavaju trgovce da u svoju ponudu (pro)ljetne odjeće uvedu i – božićne dekoracije!
Da, iako traje još uvijek ljetni mjesec, a na vratima je jesen, na policama u nekim osječkim trgovačkim centrima već možete pronaći brojne božićne ukrase i dekoracije.
Tako su u ponudi otirači s božićnim motivima, snijeg u spreju pa i božićne kuglice, mali i veći borovi, ali i brojne šarene druge dekoracije poput božićnih patuljaka, traka, LED dekoracija i sl.
Povoljne cijene
Iako nisu skloni komentirati ponude pa ni promet, u nekoliko prodavaonica ipak smo doznali da kupci već sada kupe pokoji božićni detalj. Razumljivo, jer su cijene puno niže nego što će to biti početkom prosinca. No, nije to i jedini razlog.
I ne samo to, nego se razne dekoracije već sad nabavljaju za poklone. Naime, kad krene prosinačka gužva mnogi (pa i žene koje vole shopping, nap.a.) izbjegavaju beskonačno traganje za povoljnim poklonom za drage osobe.
“Ako naletim na kakav lijep božićni ili novogodišnji ukras pa čak i u ovo vrijeme, kupit ću ga. Imam već brojne prošlogodišnje i ukrase iz prijašnjih godina i volim dodati uvijek nešto novo. Osim toga, riješit ću se božićne strke, barem kad je nabava ukrasa u pitanju”, rekla nam je Osječanka Ana.

Riješeno pitanje darivanja
Sudeći prema ponudi koja je aktualna već sad, itekako je moguće odabrati neki od poklona i uz cjelokupnu pripremu božićne i novogodišnje trpeze, spremanja i ostalih obaveza, riješiti pitanje darivanja.
Nema sumnje da će, što se više bliže božićni blagdani i ponuda biti sve raznolikija. Za sada je prisutna u nekolicini trgovačkih centara i prodavaonica pa ako želite u kratkim rukavima obaviti dio božićne kupnje, sad je već prilika.


