
Mjere obuhvaćaju dezinsekciju unutar šahtova, telekomunikacijskih i drenažnih okana na području Tvrđe, na dijelu Europske avenije te dijelu Ulice kardinala Alojzija Stepinca oko pošte
S radošću su suvlasnici, vlasnici i trgovci u lokalima u “Nami“ dočekali jutros djelatnike tvrtke Sanitacija, a koji su po centru grada, ali i u ostalim dijelovima po nalogu Grada Osijeka započeli hitne mjere dezinsekcije. Naime, veća pojava žohara u samome centru iziskivali su intervenciju.
Podsjetimo, mjere obuhvaćaju, kako navode u Gradu Osijeku, dezinsekciju unutar šahtova, telekomunikacijskih i drenažnih okana na području Tvrđe, na dijelu Europske avenije (od pošte do Sakuntala parka) te dijelu Ulice kardinala Alojzija Stepinca oko pošte. Tretirat će se i vanjski prsten okana koji se ne mogu otvarati.
O kojem je broju žohara riječ dovoljno govore izjave odgovornih osoba u tvrtci Sanitacija koji kažu da ih je bilo jako puno.
“Bilo ih je stvarno jako puno! Odradili smo tretiranje kod Trga Ante Starčevića, a ostatak ćemo nastaviti u ponedjeljak i to u Tvrđi“, kažu za SiB.hr u Sanitaciji.
Također, doznajemo i da će svi preživjeli žohari ponovo biti tretirani kako bi im se, kažu slikovito, presjekla generacija da se ne legu i na taj način brojčano povećaju.
“Podrumi su u centru u lošem stanju, ima dosta podruma koji nisu betonirani, ima ih zapuštenih i to je idealno za razmnožavanje žohara.
Kažu i kako ih je bilo i ranije, no ne u ovoj mjeri. Inače, tretiranje je, kažu nam u Sanitaciji, odrađeno i ranije u nekoliko ulaza na Trgu slobode, no na trošak građana. Međutim, ovu hitnu intervenciju snosit će Grad Osijek, a u Sanitaciji vjeruju da će nakon ove i narednih tretiranja brojčano stanje žohara biti znatno manje.
Dakako, potrebna je i suradnja građana koji također trebaju voditi računa što (ne) raditi kako bi žohara bio još veći broj.