
Na četiri zemljišta uz Dravu u Donjem gradu za koje je Grad raspisao natječaj stiglo je čak 45 ponuda koje značajno premašuju oglašene cijene
Prvi red do Drave u osječkom Donjem gradu dosad nije bio posebno atraktivna lokacija za život, no uređenjem obaloutvrde taj je dio grada sada cjelovito branjen od visokog vodostaja, pa time postaje i sve primamljivija pozicija za život.
Kako piše današnji Glas Slavonije Grad Osijek ponudio je u okviru prava raspolaganjem državnim zemljištem na prodaju ukupno 11 lokacija duž grada od čega su četiri su uz Donjodravsku obalu i za njih je pristiglo čak 45 ponuda.
Primjerice, za placu uz prostor bivše Kožare pristiglo je 16 ponuda. Početna oglašena cijena bila je 47.900 eura, najveća ponuda je više nego dvostruko veća – 115 tisuća eura. Za drugi plac, koji je bliže vojarni Vrbik, postignuta je najviša cijena. Početno iskazana cijena bila je 92.500 eura, a kupac će za nju platiti 235 tisuća eura. Za plac na k. č. br. 8307 pak tražena je najviša početna cijena – 97.800 eura, pristiglo je sedam ponuda, najizdašnija je ona investitora sa zagrebačkom adresom od 160 tisuća eura. Naposljetku, najjejftinija oglašena donjodravska lokacija u ovom kvartetu, 23 tisuće eura, otišla je po gotovo četiri puta većoj cijeni – 81 tisuću eura, piše Glas Slavonije.
Budući da za dvije lokacije vrijednost prelazi 130 tisuća eura, sukladno zakonskim odredbama o upravljanju nekretninama i pokretninama u vlasništvu Republike Hrvatske, prijedlog za donošenje rješenja o izboru najpovoljnijeg ponuditelja i prodaji nekretnina bit će upućen na prvu sljedeću sjednicu Gradskog vijeća Grada Osijeka.

Na sve četiri lokacije uglavnom je dopuštena mješovita gradnja, što znači da su predviđene obiteljske i višestambene zgrade do četiri nadzemne etaže. Stoga ne iznenađuje velik interes investitora – među ponuditeljima se nalaze renomirane osječke građevinske tvrtke, ali i fizičke osobe, od kojih su neka imena poznata i široj javnosti.