Slavonci osvojili četiri medalje

U Zagrebu (29.01.2011.) održano je Prvenstvo Hrvatske u dvorani za kadete i kadetkinje. Atletičari AK Slavonija-Žito osvojili su četiri medalje

(dva zlata, jedno srebro i jedna bronca). Po broju osvojenih medalja Slavonija-Žito je treći najuspješniji klub natjecanja.

U skoku s motkom, naslove dvoranskih državnih prvaka odnijeli su brat i sestra Zrno. Tomislav Zrno osvojio je zlatnu medalju s preskočenih 360cm, a Lucija Zrno također zlato s preskočenih 240cm.

Katarina Mišić u istoj disciplini osvojila je brončanu medalju s preskočenih 220cm.

U vrlo jakoj konkurenciji na 60m, viceprvakom Hrvatske postao je Dino Predrijevac. U finalu je istrčao 7,41 (u kvalifikacijama 7,44). Korak do medalje ostali su Marko Kovačević s novim osobnim rekordom na 60m (7,56) te Martina Tokić u skoku s motkom (220cm).

Na natjecanju su još nastupali: Dino Kalkan na 60m prepone (10,95 – 5. mjesto), Martina Pranjić na 60m (8,59 – 13. mjesto), Tea Pakšec na 60m (8,79 – 26. mjesto), Mirjam Petrijevčanin na 60m prepone (10,90 – 9. mjesto).

Tekst: AK Slavonija-Žito