Elija Valentić srebrna na kraju sezone

I ovog vikenda gimnastičarke  GD Osijek-Žito, Karla Kovačević, Marija Milas i Elija Valentić, te gimnastičar Aurel Benović, postigli su izvrsne rezultate na međunarodnom natjecanju u Novom Sadu.

Činjenica da je zadnje natjecanje u sezoni te da su svi polako na izmaku snaga, rezultati su i više nego zadovoljavajući. U konkurenciji juniorki nastupilo je 32 gimnastičarke iz Hrvatske, Srbije, Slovenije, Bugarske, Makedonije, Rumunjske, Danske pa čak i Tunisa. U višeboju, Marija Milas osvojila je 10. mjesto, Elija Valentić 12. mjesto, dok je Karla Kovačević dospjela na 22.mjesto.

U finale su ušli na četiri sprave. Aurel Benović, svojim je nastupom, osigurao mjesto u finalima na čak tri sprave – tlu, preskoku i preči, dok je Elija Valentić nastupila na gredi te ispunila sva očekivanja. Zahvaljujući vrlo čistoj i sigurnoj izvedbi, Elija Valentić stala je na postolje s Rumunjkama te osvojila srebrnu medalju. Razlika u bodovima bila je mala, pa je tako prvo mjesto odnjela Jurca Laura (ROU – 13.450), drugo mjesto i srebro Elija Valentić (CRO – 13.200) te treće mjesto Peng Asiana (ROU – 13.150).

Sada im slijedi kratki odmor, a nakon toga ponovno se vraćaju treninzima i pripremi za iduću sezonu.