Talentirani osječki skakač s motkom Ivan Horvat osvojio je srebrnu medalju na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Barceloni.

Horvat je s lakoćom letio preko 5, 5,10 i 5,20 dok je 5,30 preskočio iz druge, a 5,40 iz trećeg pokušaja. Skokom preko 5,55m Horvat je privremeno zasjeo na prvo mjesto s kojeg ga je skinio Brazilac Da Silva. Na koncu je istu visinu iz trećeg pokušaja preskočio i Kanađanin Barber koji je tim rezultatom zauzeo treće mjesto.

Zanimljivo kako su i Brazilac i Kanađanin upravo u Barceloni srušili svoje osobne rekorde, dok je Horvat nedavno u Varaždinu skočio 5,60 što mu je donijelo plasman na Olimpijske igre.

Ovo je još jedna potvrda ogromnog Horvatovog talenta koji u juniorskim danima obara sve hrvatske rekorde.