Novi uspjeh osječkih aviomodelara

Osječki zrakoplovni modelari nastavljaju sa dobrim rezultatima na Kupu sajamskih gradova trofej Beograda, u kategoriji dvoranskih modela sudjelovali su sa četiri natjecatelja.

U kategoriji F1N -150 modeli koji se startaju pomoću gumice Josip Lučić zauzeo je u konkurenciji osnovnih škola treće mjesto iza Bojana Gostojića i Alekse Borđoškog obojica iz AK Zrenjanina.

U kategoriji F1N modeli raspona krila preko 150 mm u juniorskoj konkurenciji Filip Glogoški zauzeo je treće mjesto, a u istoj kategoriji samo u konkurenciji osnovnih škola Filip je bio drugi iza Damjana Mirkovića AK Nova Pazova dok je njegov klupski kolega Josip Lučić zauzeo treće mjesto.

Ovo natjecanje je bilo zadnje u ovoj godini i sada osječani zbrajaju rezultate i čekaju proglašenje za sportaša godine u zrakoplovstvu za 2013. gdje u juniorskoj konkurenciji očekuju visok plasman zbog ovogodišnjih postignutih rezultata.