Uspješan nastup Karate kluba Osijek Žito na prvenstvu Slavonije i Baranje 2014.

Proteklog vikenda u Vukovaru je održano Karate prvenstvo Slavonije i Baranje 2014. na kojemu su nastupili i članovi Karate kluba Osijek Žito.

U katama u kategoriji cicibana (6, 7 godina) prvo je mjesto osvojio odlični Tomislav Perić koji oba meča pobijedio s uvjerljivih 5:0.

Lijepo iznenađenje priredio je Matko Matić koji je u kategoriji kadeta osvojio treće mjesto.

Matea Cikoja osvojila je dvije medalje – srebrnu medalju u kategoriji mlađih seniorki te brončanu medalju u kategoriji seniorki.

Dvije medalja, ali obje zlatne, osvojio je i Hrvoje Vidović koji je bio prvi i u kategoriji mlađih seniora i u kategoriji seniora.

Tea Šojat uvjerljivo je osvojila prvo mjesto u kategoriji seniorki.

Borci su bili jednako uspješni. Tako je Jan Zima osvojio drugo mjesto u kategoriji učenika do 38 kg, Leon Rogina drugo mjesto u kategoriji kadeta do 52 kg, Karlo Majhen treće mjesto u kategoriji juniora do 61 kg te snažni Dino Bošnjaković drugo mjesto u kategoriji kadeta + 70 kg.

Pohvalno je kako su svi članovi Kluba osvojili bar jednu medalju.

Uskoro slijedi novi ispit, ovaj puta znanja karate vještine koje će članovi Kluba iskazati tijekom polaganja za pojaseve što će se održati 18. veljače.