Osječki judaši uspješni na Prvenstvu Hrvatske

Osječki judaši nastupili su proteklog vikenda na dva natjecanja.

Judo klub Osijek

Na prvenstvu Hrvatske za dječake i djevojčice koje se održalo u Solinu nastupila su 4 natjecatelja Judo kluba Osijek ostvarivši odličan rezultat   osvojivši  isto toliko medalja.

Državni  je prvak u kategoriji do 50 kg  nakon 4 uvjerljive pobjede   postao Ian Česko.Redom je nizao pobjede na Barunom, Oberanom, Jurićem i u finalu Freslom iz judo kluba Pande Zagreb.

Viceprvakinja države u kategoriji do 40 kg je postala Nika Katić pobjedivši  prvo Kurdić pa onda Hosi,ali onda u finalu gubi od Cvjetko iz JK Like Zagreb.

Laura Blažević  je u kategoriji do 63 kg prvu borbu izgubila od Galjuf da bi dalje u repasažu pobijedila 2 borbe prvo Bekavac  pa onda za 3.mjesto Kalpić iz JK Kaštela.

Dorotea Šimunek je u kategoriji preko 63 kg prvu borbu pobijedila Stojaković Josipa ,ali u polufinalu gubi od Bogdanović. U borbi za 3.mjesto je bila bolja od Fetihović iz JK Maksimir Zagreb. Ekipno JK Osijek je od ukupno 44 kluba osvojio 7.mjesto. Natjecatelje vodio  trener Damir Matijević.

Judo klub Mladost Osijek

U subotu, 12.04.2014. u Solinu je održano Prvenstvo Hrvatske za dječake i djevojčice (U14) na kojem je nastupilo 242 natjecatelja/ice iz 44 hrvatska judo kluba.

Timon Perić (2001.) je, s 5 pobjeda Ipponom,  postao je prvak Hrvatske u kategoriji do 38 kg. Aktualni viceprvak Hrvatske u konkurenciji mlađih kadeta do 38 kg i prošlogodišnji prvak Hrvatske za dječake do 34 kg tako je još jednom potvrdio svoju kvalitetu.
Judo klub Mladost Osijek su na prvenstvu Hrvatske predstavljala još 4 dječaka koji su, u vrlo jakoj konkurenciji, ostali bez plasmana:

Sven Pelin (2001.) do 38 kg
Filip Balić (2001.) do 50 kg
Ivor Mlinarević (2002.) do 50 kg
Sven Graganović (2002.) do 60 kg.

Natjecatelje su vodili treneri Blaženko Krček i Jelena Vuković Gotal.

U nedjelju, 13. 04.2014. u Centru za kulturu i sport “Šumice” u Beogradu održan je 20. međunarodni turnir “Vladan Petrović” na kojem je nastupilo 552 natjecatelja (60 klubova) iz BiH, Crne Gore, Hrvatske, Mađarske, Rumunjske i Srbije.