Sport / Ostalo

dobri domaćini

PK Osijek uspješno organizirao Lima kup

PK Osijek uspješno organizirao Lima kup
Dražen Jurmanović

Uz pojedinačne uspjehe, uspješne su bile i četiri štafete PK Osijek

U subotu, 22.6.2024. na ŠRC Copacabana u Osijeku bili smo domaćini tradicionalnog plivačkog mitinga "22. LIMA KUP", na kojem su nastupile mlađe kategorije.

Na natjecanju je sudjelovalo devet plivačkih klubova iz BiH i Hrvatske sa oko 150  plivačica i plivača. Naš klub je predstavljalo 50-ak natjecatelja/ica koji su postigli izvrsne rezultate i osobne rekorde.

Sadržaj se nastavlja...

Upravo se čita

Najbolji su osvojili medalje, neki i pehare, a sva djeca su nagrađena sponzorskim proizvodima.

Plivači PK Osijek pojedinačno osvojili ukupno 42 medalje (20 zlata, 12 srebra, 10 bronci).

Uz pojedinačne uspjehe, uspješne su bile i četiri štafete PK Osijek.  Dvije u utrci 4×50m mješovito koje su osvojile 1. i 2.mjesto te dvije u utrci 4×50m slobodno koje osvajaju 1. i 3.mjesto za što su bile nagrađene peharom i medaljama.

Štafeta 4x 50 mješovito (A/B):

1. mjesto u sastavu: Elena Valenteković, Jakov Ćorić, Lena Josić i Tin Čizmadija

2 mjesto u sastavu:  Korina Žigić, Jakov Caha, Gita Lijić i Bruno Stojanović

Štafeta 4x 50 slobodno (C/D):

1. mjesto u sastavu Andrej Jelošek, Tena Josipović, Erik Prutki i Lucija Balanže

3. mjesto u sastavu: Luka Kapraljević, Julija Ćorić, Ivan Rimar i Klara Novokmet.

U pojedinačnim nastupima od naših plivača najviše su se istaknuli  Elena Valenteković, Tin Čizmadija, Andrej Jelošek, Lena Josić i Erik Prutki koji su proglašeni najuspješnijim plivačima/plivačicama u svojim kategorijama te su za svoj uspjeh nagrađeni peharima

Osvajači medalja PK Osijek po kategorijama:

A kategorija (2011)

Elena Valenteković - zlata na 50 leđno i 50 slobodno, srebra na 50 leptir i 50 prsno - najuspješnija plivačica "A" kategorije

Korina Žigić - zlato na 50 leptir, srebra na 50 slobodno i 50 leđno, bronca na prsno

Lucija Štulina – bronce na 50 leptir i 50 slobodno

Anja Svalina - zlato na 50 prsno

B kategorija (2012.)

Tin Čizmadija - zlata na 50 delfin, 50 leđno i 50 slobodno te srebro na 50 prsno - najuspješniji plivač "B" kategorije

Majda Katavić -  zlato na 50 prsno, bronca na 50 leptir

Jakov Ćorić – zlato na 50 prsno

C kategorija (2013.)

Lena Josić – zlata na 50 leđno, 50 prsno i 50 slobodno, srebro na 50 leptir - najuspješnija plivačica "C" kategorije

Lucija Balanže –  zlato na 50 leptir, srebra na 50 leđno i 50 prsno

Andrej Jelošek -  zlata na 50 prsno i 50 slobodno, bronce na 50 leđno i 50 leptir - najuspješniji plivač "C" kategorije

Bruno Stojanović – zlato na 50 leptir, srebra na 50 slobodno i 50 leđno

Jakov Caha -  bronce na 50 leđno i 50 prsno

Klara Novokmet – bronca na 50 slobodno

Luka Kapraljević -  bronca na 50 slobodno

D kategorija (2014.ml.)

Erik Prutki -  zlata na 50 prsno, 50 leptir i 50 leđno, srebro na 50 slobodno - najuspješniji plivač "D" kategorije

Tia Zečević -  zlato na 50 prsno

Šime Jurić – srebro na 50 prsno

"Bravo svima koji su pomogli u organizaciji kako bi sve bilo savršeno, našim trenerima i plivačkim sucima, a posebna zahvala ide roditeljima naših plivača koji su se dobrano potrudili da svi budu oduševljeni i siti!

Zahvaljujemo se i donatorima koji su nam pomogli u organizaciji 22. Lima kupa", poručuju iz PK Osijek.


Izdvojeno

Reci što misliš!