Pratite uživo prijenos nogometne utakmice između HNK Rijeke i NK Osijeka.

[blockquote]Stranica se osvježava automatski, te molimo da ne osvježavate stranicu ručno[/blockquote]

[span class=attention]POGLEDAJTE:Mršić – Od Rijeke smo bolji i s 10 igrača[/span]

Rijeka – Osijek 3:1 (2:1)

Kraj. Dragi SiB-ovci srdačno vas s kišom okupane Kantride pozdravlja vaš reporter Mario Mihić. Koji će pokislo… put Osijeka, dok Armada, uz vatromet, slavi…

90. + 3 min utakmica je završena, a Rijeka je ovaj puta bila bolji protivnik.

90. +2 izlazi dvostruki strijelac Cesarec, ušao je Marić.

90. +1 min publika i raspjeva Armada slave zasluženu Rijekinu pobjedu koja nije upitna.

90. min igrat će se još tri minute sudačke nadoknade vremena.

87. min Cesarec je zabio svoj drugi pogodak, ovaj puta iz “slobodnjaka” sa dvadesetak metara. Prebacio je “zid” i pogodio desni gornji ikut u kojem je bio i Vargić, ali osječki čuvar mreže nije uspio spriječiti kapitulaciju. Sada je definitivno sve riješeno.

87. min 3:1 – CESAREC

86. min udarac Mujanovića s desne strane, lopta je prohujala pokraj vratnice.

83. min još jedan žuti karton, ovaj puta za Aleksića.

79. min u vaterpolskim uvjetima javnu je opomenu zaradio i Weitzer.

78. min nova reakcija s osječke klupe: Bagić ulazi umjesto Mišića.

78. min požutio je osječki kapetan Smoje.

75. min postalo je nemoguće kontrolirati loptu na blatnjavom terenu, pa je teško organizirati bilo kakav suvisliji napad na obje strane.

73. min žuti karton za Kreilacha.

70. min prva izmjena kod bijelo-plavih. Strijelca Zubaka zamijenio je mladi Lukić.

69. min Mišić iz slobodnog udarca loptu šalje visoko iznad Lisjaka i grede.

67. min šansa za Brezovca nakon što je Vargić u istrčavanju kratko odbio loptu do riječkog veznjaka koji je prebacio vrata.

64. min više nema onoliko uzbuđenja i šansi kao u prvih 45 minuta, ali je tempo na sasvim solidnoj razini, posebice imajući u vidu uvjete za igru.

59. min izmjena u domaćim redovima: Weitzer umjesto Gabrića.

58. min udarac Miličevića iz daljine, bez ikakve prijetnje Lisjaku.

57. min javna opomena za Novakovića u jednom od njegovih brojnih klizećih startova, ovaj puta uz prekršaj nad Neretljakom.

50. min još jedan slobodan udarac za domaćina, a Kreilach je sa 17 metara naciljao mjesto gdje se spajaju desna vratnica i greda. Puno sreće za Vargića i suigrače.

49. min žuti karton za Leškovića kojega je lopta u “živom zidu” pogodila u ruku.

46. min počelo je drugo poluvrijeme, a treneri Scoria i (isključeni) Mršić ništa nisu mijenjali.

45. min završeno je prvo poluvrijeme u kojem smo gledali vrlo zanimljiv i dopadljiv nogomet. Za sada zadovoljniji mogu biti domaći igrači i njihovi navijači.

45. min posljednji pokušaj Osječana u prvom dijelu. Udarac Kvržića sa 17 metara, bez ikakvih poteškoća za Lisjaka.

44. min završnica prvog dijela prave prvenstvene utakmice u kojoj Rijeka zasluženo vodi, ali se ni gosti ne predaju. Sve ostaje otvoreno.

41. min teren je iznimno zahtjevan za igru, pa je sve više proklizavanja i startova u prazno.

38. min vrlo sadržajna utakmica na Kantridi, bez “praznog hoda”, gledatelji unatoč kiši mogu uživati.

34. min sudac Gabrilo je zbog učestalih prigovora isključio nervoznog trenera bijelo-plavih Stanka Mršića koji mora na tribinu.

32. min prvi žuti karton i to za Osijekova veznjaka Mišića.

29. min Osječani su uspjeli smanjiti. Mišić je proigrao Kvržića na desnoj strani koji je idealno ubacio u sredinu, a Zubak je treću utakmicu za redom strijelac. Lopta je završila u desnom kutu vratara Lisjaka.

29. min 2:1 – ZUBAK

27. min Riječani djeluju rastrčano i raspoloženo, stalno su opasni, gotovo u svakom napadu.

24. min odlično je loptu u kazneni prostor s desne strane ubacio Mierzejewski, osječka je obrana zaspala, a Cesarec glavom sa 6 metara neobranjivo loptu poslao pod gredu za 2:0.

24. min 2:0 – CESAREC

20. min prva izmjena kod Riječana. Izašao je ozlijeđeni Čulina, a ušao Mutombo.

18. min pokušaj Miličevića iz daljine, lopta odlazi daleko od okvira vratiju.

17. min kiša sve jače pada, a što se igre tiče Rijeka ima zasluženo vodstvo jer je agresivnije i konkretnije odradila dosadašnji tijek susreta.

13. min pritisli su domaći, prvo je pokušao Mujanović, na odbijenu loptu natrčao je Cesarec, da bi u trećem pokušaju Rijeka stigla do rezultatske prednosti preko Brezovca. Iz blizine mu zaista nije bilo teško svladati nemoćnog Vargića. Osječani su gledali prema pomoćnom sucu Perici, ali on nije signalizirao zaleđe, pa su gosti morali na centar.

13. min 1:0 – BREZOVEC

10. min domaći od splitskog suca Gabrila traže najstrožu kaznu. U kontaktu su se našli Smoje i Kreilach, sučeva je procjena da to jedanaesterac.

10. min prava prilika za Riječane. Glavom je pucao Datković, snažno pod gredu, Vargić je krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

7. min udarac Miličevića iz daljine, Lisjak je nekako uspio zaustaviti.

4. min slobodan udarac za Rijeku točno s linije šesnaesterca. Pokušaj Neretljaka, prizemna lopta, ali nema problema za dobro postavljenog Vargića.

3. min prijetnja i na drugoj strani, lopta ubačena u peterac, ali se Cesarec ne snalazi po teškom terenu i prilika Riječana odlazi u nepovrat.

2. min prvi udarac na vrata i to riječka…. Zubak s ruba kaznenog prostora, po sredini gola, pravo u ruke Lisjaka.

1. min utakmica je upravo započela. Ipak se skupilo oko 2.500 navijača, među kojima je i skupina od 30-ak pripadnika Kohorte.

Peroševića nema niti u pričuvi iako je bio najavljivan, Jugović se još oporavlja od ozljede, a ovaj puta u kombinacijama nije bilo niti Ibriksa i Pušića.

Stanko Mršić,  ponovno suočen s brojnim izostancima, odlučio se za sljedeću postavu: Vargić, Smoje, Vrgoč, M. Mišić, Aleksić, Novaković, Kurtović, Lešković, Kvržić, Miličević i Zubak.

Evo i početne jedanaestorice domaćina: Lisjak, Knežević, Neretljak, Mierzejewski, Datković, Kreilach, Brezovec, Gabrić, Mujanović, Čulina i Cesarec.

U Rijeci cijeloga dana pada kiša, što je zasigurno utjecalo i na slabiju posjetu na tribinama. Prema svemu sudeći, neće biti više od 2.000 gledatelja podno riječkih stijena.

Pozdrav s riječke Kantride! Za 10-ak minuta počinje posljednja utakmica 16. kola HNL-a.

Utakmica počinje u 19 sati, a prenositi će ju Mario Mihić Miha.