Iznimno je napeto bilo u Gradskome vrtu večeras. Vrlo raspoloženi Osijek suprotstavio se Hajduku i Torcidi koja je prijetila prekidom.

Kohorta je ipak na kraju slavila zajedno sa svojim ljubimcima i tako nastavila slavlje započeto sinoć na Zrinjevcu. Pečat na slavlje žele staviti u Vinkovcima već u srijedu.

OSIJEK 2:1 HAJDUK

Od samoga početka utakmice bolji je bio domaćin.. raspoložen i rastrčan, očito svjestan važnosti same utakmice. Bezidejan je bio Hajduk gotovo cijelu utakmicu, a pogotak su uspjeli postići rekli bismo gotovo slučajno.

Poveo je Osijek u 26. minuti golom Peroševića (Maglica), da bi Mato Neretljak iz slobodnjak u 41. minuti svladao lukavo golmana Vargića.

Drugo poluvrijeme obilovalo je događanjima, no ne onima na terenu nego na sjevernoj tribini gdje je Torcida upriličila nekoliko bakljada zbog čega je sudac poslao igrače u svlačionicu na deset minuta. Ipak, prije toga za Osijek važnije, Tomislav Šorša postavio je konačnih 2:1.

Slavlje Kohorte nakon utakmice moglo je početi, a sjever je utihnuo.

Tekst: T.Maltašić