traže rješenje

Vukovar 1991 ako uđe u HNL utakmice će igrati na Gradskom vrtu?

Davor Javorović/PIXSELL

Prema podacima iz Sudskog registra, HNK Vukovar 1991 je 30. siječnja podnio zahtjev za osnivanje Podružnice u Osijeku, a taj je zahtjev odobren već sljedeći dan

Vodeća momčad SuperSport Prve nogometne lige, HNK Vukovar 1991, ukoliko na kraju sezone osvoji prvo mjesto, suočit će se s ključnim izazovom – stadionom. Prema strogim pravilima HNS-a i UEFA-inih licencijskih kriterija, klubovi koji žele igrati u HNL-u moraju imati adekvatan stadion, a postojeći objekti u Vukovaru i Borovo naselju ne zadovoljavaju potrebne uvjete.

Ranije su vođeni pregovori s Cibalijom o korištenju vinkovačkog stadiona, no oni su brzo propali piše portal Vinkulja. Naime, prema pravilima, klubovi mogu igrati domaće utakmice isključivo unutar svog matičnog županijskog nogometnog saveza, što je Vukovaru 1991 predstavljalo problem jer vinkovački stadion pripada Nogometnom savezu Vukovarsko-srijemske županije.

Ipak, čini se da je klub pronašao rješenje piše Vinkulja. Prema podacima iz Sudskog registra, HNK Vukovar 1991 je 30. siječnja podnio zahtjev za osnivanje Podružnice u Osijeku, a taj je zahtjev odobren već sljedeći dan. Time su formalno zadovoljili uvjete za nastavak postupka licenciranja za HNL.

No, ključno pitanje sada je kako će HNS reagirati na ovo rješenje. Nikada prije u hrvatskom nogometu nije se dogodilo da klub osnuje podružnicu u drugom gradu kako bi ispunio licencijske uvjete. Ostaje za vidjeti hoće li HNS priznati Nogometni savez Osječko-baranjske županije kao novi “matični savez” Vukovara 1991. Ako im plan uspije, klub bi svoje domaće utakmice mogao igrati na osječkom Gradskom vrtu.

Vukovar s prve pozicije i sa sponzorom iz Dubaija lovi ulazak u SuperSport HNL

Inače, Vukovarci su trenutno na prvoj poziciji 1. Nogometne lige (odnosno drugog ranga natjecanja), s jednakim brojem bodova kao i Opatija. U nastavku sezone 15. veljače na domaćem terenu dočekuju ekipu Rudeša.

A nogometaši Vukovara baš su se vratili s dvotjednih priprema iz, manje ni više, Dubaija! Važan sponzor vukovarskog kluba je Ellington Properties, vodeći dizajner nekretnina u Dubaiju. Upravo tu firmu reklamira vukovarski klub na svojim dresovima posljednje tri godine, pa za mnoge nije iznenađenje što su se otputovali pripremati na tu daleku destinaciju.

Standings provided by Sofascore

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@sib.hr ili putem forme Pošalji vijest