puno glavobolje

Sterilni Osijek pao u Splitu, Malenica spašavao od potopa

Šime Zelić/Pixsell

Potpuno napadačka bezidejnost Bijelo-plavih u Splitu nije mogla donijeti ništa drugo osim poraza

Nogometaši Osijeka odigrali su napadački izrazito slabu utakmicu u Splitu i izgubili s 1:0 golom Marka Livaje.

Cijelo prvo poluvrijeme Osječani nisu niti jednom uputili udarac u okvir gola, ali niti ozbiljnije zaprijetili golu Lučića. Na drugoj strani nije niti Hajduk briljirao, ali je imao neke svoje prigode koje nije uspio kapitalizirati pred vrlo sigurnim Malenicom.

Drugi dio krenuo je vatrometom prigoda za Hajduk, ali je Malenica maestralno reagirao nekoliko puta u kratkom vremenu i na nevjerojatan način spasio svoj gol. Bila je to prva minuta nastavka.

Hajduk je do jedinog gola došao kad je nakon evidentnog faula nad Jakupovićem Livaja izbio sam pred gol Malenice i onda sigurno poentirao. Do kraja susreta pokušao je nešto više Osijek, ali osim jednog udarca Hernania i jedne parabole Nejašmića, nismo vidjeli više od njih.

Tako je Osijek ostao na samom začelju tablice prije reprezentativne pauze u kojoj će morati pronaći kemiju i magičnu formulu za izlazak iz velike krize rezultata, ali i igre koja nikako nije bila na zadovoljavajućoj razini.