osijek-šibenik 1:2

Šibenik šokirao Bijelo-plave na otvorenju sezone i nakon 16 godina opet slavio u Osijeku

Davor Javorović/PIXSELL

Iako je Osijek cijelu utakmicu napadao i prijetio, Šibenik je iz dva udarca na gol stigao do tri boda, ponajviše zahvaljujući greškama osječkog vrata

Na otvorenju sezone na Pampasu nogometaši Osijeka poraženi su od povratnika u elitni rang hrvatskog nogometa, Šibenčana, rezultatom 1-2.

Ivan Božić je već u osmoj minuti doveo Šibenik u vodstvo i najavio da bi favorizirani Osječani mogli imati dosta problema u ovom ogledu. Na 1-1 je izjednačio Marko Soldo u 55. minuti, ali je u 61. pobjednički gol za goste postigao Morrison Agyemang. Kod oba šibenska pogotka pogriješio je osječki vratar Čavlina.

O omjeru snaga na ovoj utakmici sve govori i statistika, ali Šibenik je iz svoja dva udarca došao do tri boda i samo to će se na kraju pamtiti. Inače, zadnji put su nogometaši Šibenika slavili u Osijeku (protiv Osijeka) davne 2008. godine.

Igrač utakmice je šibenski vratar Đaković, a tragičar osječki vratar Čavlina. >> NK Osijek – HNK Šibenik 1:2

Osječanima sada slijedi novi europski ispit. U četvrtak igraju prvu utakmicu trećeg pretkola Konferencijske lige, na Opus Arenu dolazi Zira iz Azerbajdžana.