
Dva je dana zadržana u osječkom KBC-u, a poslije otpuštena da se oporavlja kod kuće
“Još me sve boli, usporena sam i nesposobna za bilo što raditi, a izgledam poput Rockyja, kao da sam izašla iz boksačkog ringa”, rekla je sutkinja Županijskog suda u Osijeku Vlasta Šimenić Kovač, na koju je ispred njezine zgrade prošloga tjedna naletio vozač električnog romobila zbog čega je provela dva dana u bolnici.
Kada je izašla baciti smeće, zadobila je frakturu kosti glave, potres mozga, iščašenje vratne kralježnice, ogrebotine i velike hematome na licu. Ozbiljne ozljede samo potvrđuju da se električni romobili pretvaraju u ubojica i opasna oružja u prometu.
Dva je dana zadržana u osječkom KBC-u, a poslije otpuštena da se oporavlja kod kuće.
Onesvjestila se
Same se nesreće ni ne sjeća. Tek što je izašla iz haustora na nogostup, osjetila je snažan udarac. “Srušio me i istog trena sam se onesvijestila. Odjednom je samo bio mrak”, ispričala je za Jutarnji list.
“Ne znam koliko se još nesreća mora dogoditi da se nešto promijeni. I ranije sam, kao i drugi građani, znala biti u situaciji da kao pješakinja izbjegavam vozače romobila šetajući po centru Osijeka”, priznala je.
Osječkoj sutkinji slijedi oporavak i nasreću nije joj potrebna operacija, no i dalje strahuje što će biti s njezinim vratom i neurološkim ispadima.
A da su nesavjesni vozači e-romobila sve veći problem u prometu pokazuju i statistike MUP-a. Na području Osječko-baranjske županije u prvih deset mjeseci ove godine zabilježeno je 30 prometnih nesreća u kojima su sudjelovali vozači električnih romobila, a jedna je osoba poginula.




