jedna kruna

Ivana, Ana , Melanie i Marinka predstavnice Slavonije na izboru za Miss Hrvatske

Boris Mataković/PR Miss Hrvatske

Trideset godina ljepote: prekrasne , pametne i ambiciozne; 15 finalistica spremno za 30.Miss Hrvatske, upoznajte bolje kandidatkinje iz Slavonije

Petnaest prekrasnih, obrazovanih i ambicioznih djevojaka , pobjednica županijskih izbora natječe se za krunu 30.Miss Hrvatske u Zagrebu.

Sistem odabira Miss Hrvatske temelji se na šest ključnih kategorija, a pobjednice svake od njih automatski ulaze u TOP 8 finalistica. Kategorije su: INTERVJU, SPORT, TALENT, TOP MODEL, HEAD-TO-HEAD i MULTIMEDIJA. Preostala dva mjesta popunjavaju se prema bodovima i odluci stručnog ocjenjivačkog suda sa finala i bodova iz kategorije intervju.

Sve one snimile su svoje službene fotografije i video razglednice predstavljanja, za snimanje su ih uljepšale Martina Peršić i Andrea Dukić Bilan. Sutra ćemo saznati tko je šest najboljih koje ulaze u TOP 8 odnosno pobjednice svih šest kategorija natjecanja Miss Hrvatske za Miss Svijeta. Što mislite tko će biti nova Miss Hrvatske?

Predstavljamo finalistice:

IVANA KRAJINA- MISS POŽEŠKO-SLAVONSKE ŽUPANIJE

Ivana ima 24 godine i dolazi iz Svete Nedelje. Studentica je Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, gdje završava posljednju, šestu godinu studija. Aktivno govori engleski, a razumije i njemački jezik. U slobodno vrijeme čita, ide u teretanu i s društvom odlazi na pub kvizove. Voditeljica je projekta za volontiranje “Carpe diem” u sklopu kojeg sa studentima Medicinskog fakulteta volontira u Domu za starije osobe Kantrida u Rijeci. Također je volonterka u projektu “Teddy Bear Hospital”, gdje uči djecu kako pomoću plišanih medvjedića prebroditi “strah od bijelih kuta”. Kako bi proširila svoje kliničko znanje, nakon završenih ispita odrađivala je praksu u Danskoj i Američkoj bolnici. Pjeva u dva zbora, fakultetskom Axis i crkvenom zboru, Društvena je i komunikativna osoba koja voli putovati. U budućnosti se želi ostvariti profesionalno, završiti specijalizaciju, nastaviti volontirati i ostati filantropkinja.

IVANA KRAJINA / PR Miss Hrvatske/ Boris Mataković
IVANA KRAJINA / PR Miss Hrvatske/ Boris Mataković

ANA PAVLOVIĆ- MISS VUKOVARSKO-SRIJEMSKE ŽUPANIJE

Ana ima 20 godina i dolazi iz Vinkovaca, no trenutno živi u Osijeku. Studentica je druge godine preddiplomskog studija na Ekonomskom fakultetu u Osijeku i članica studentske udruge Erudio. Obrazovanje smatra ključnim i nastoji svakodnevno učiti i primjenjivati znanje, a sudjelovala je i u debati u Europskom parlamentu u Strasbourgu. Voli čitati, putovati, upoznavati nove kulture i družiti se s obitelji i prijateljima. Aktivno govori engleski, razumije njemački, a trenirala je plivanje deset godina. Danas redovito trenira u teretani i vodi zdrav život. Cilj joj je inspirirati druge ljude, posebno mlade žene, da vjeruju u sebe, rade na sebi i slijede svoje snove.

ANA PAVLOVIĆ / PR Miss Hrvatske/ Boris Mataković
ANA PAVLOVIĆ / PR Miss Hrvatske/ Boris Mataković

MELANIE JURANOVIĆ- MISS BRODSKO-POSAVSKE ŽUPANIJE

Melanie ima 17 godina i dolazi iz Vrbove. Pohađa gimnaziju u Novoj Gradiški, gdje uči i engleski jezik. Vesela je, komunikativna i pozitivna osoba koja voli upoznavati nove ljude. Zaljubljenica je u rad s djecom i planira upisati fakultet u tom smjeru. Slobodno vrijeme provodi u teretani te s obitelji i prijateljima. Privlači je svijet mode jer kroz njega izražava svoju kreativnost. Bavila se baletom i svirala klavir, što ju je naučilo disciplini i strpljenju. Voli čitati jer je knjige opuštaju i inspiriraju. U budućnosti se vidi kao uspješna, ostvarena i samouvjerena žena koja njeguje ljepotu, dobrotu i eleganciju te vjeruje da prava ljepota dolazi iznutra – iz srca i osmijeha.

MELANIE JURANOVIĆ / PR Miss Hrvatske/ Boris Mataković
MELANIE JURANOVIĆ / PR Miss Hrvatske/ Boris Mataković

MARINKA ANDRAKOVIĆ- MISS OSJEČKO-BARANJSKE ŽUPANIJE

Marinka ima 22 godine i dolazi iz Semeljaca. Studira oplemenjivanje bilja i genetiku na Fakultetu agro biotehničkih znanosti u Osijeku. U budućnosti se vidi u znanosti, gdje želi pridonijeti razvoju struke i obrazovanju budućih stručnjaka. Uz studij radi nekoliko studentskih poslova jer voli ispunjen dan i rad s ljudima. Aktivno govori engleski jezik. Zaljubljenica je u sport, redovito trenira u teretani i trči. Slobodno vrijeme provodi čitajući, krojeći odjeću i putujući, a najviše je ispunjava druženje s obitelji i prijateljima.

MARINKA ANDRAKOVIĆ / PR Miss Hrvatske/ Boris Mataković
MARINKA ANDRAKOVIĆ / PR Miss Hrvatske/ Boris Mataković

Ovogodišnje jubilarno finale 30.Miss Hrvatske održat će se 29. listopada u STIL EVENTU u Zagrebu uz izravan prijenos na portalu 24 sata u ambijentu koji će na jednu večer postati središte hrvatske elegancije i glamura.

Pobjednica 30. Miss Hrvatske predstavljat će našu zemlju na 73. Miss World festivalu, najstarijem i najutjecajnijem svjetskom izboru ljepote koji okuplja natjecateljice iz više od 140 zemalja svijeta pod motom Beauty with a Purpose – Ljepota s razlogom.

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@sib.hr ili putem forme Pošalji vijest