
U središtu večeri je predstavljanje romana „Ahorion“ autorice Jasne Horva
Udruga PLANTaža poziva sve na kulturni događaj „Književni osvrti – teme koje mijenjaju svijet“, koji će se održati u četvrtak, 12. lipnja 2025. s početkom u 19 sati, u dvorištu Konzervatorskog odjela Ministarstva kulture i medija RH (Kuhačeva 27, Osijek).
Događaj se odvija u sklopu projekta „Kultura na asfaltu“, uz financijsku podršku Zaklade „Kultura nova“ i Osječko-baranjske županije.
„Književni osvrti“ ovaj put okupljaju autoricu Jasnu Horvat i stručnjakinje iz područja arheologije i digitalne interpretacije baštine, s ciljem jačanja svijesti o važnosti književnosti kao sredstva kritičkog promišljanja stvarnosti, te o kulturnoj baštini kao temeljnom dijelu našeg identiteta.
U središtu večeri je predstavljanje romana „Ahorion“ autorice Jasne Horvat, koji u formi pametne proze spaja znanost, mit i civilizacijske kodove u literarni svemir koji otkriva korijene europske kulture. Uz autoricu, na događaju sudjeluju i Mirela Hutinec, arheologinja i ravnateljica Muzeja vučedolske kulture, te Marija Gačić, autorica platforme Heritage Chaser i promotorica inovativnog pristupa kulturnoj baštini.