Osječani žale za četvrtim pogotkom!

OSIJEK - Kraj prvog poluvremena utakmice sa Splitom osječka publika dočekala je na nogama i ovacijama pozdravila ono što su joj bijelo-plavi ponudili u tom razdoblju igre.

Doista nam se nije lako sjetiti kada smo gledali takvu sliku. Provala zadovoljstva na tribinama kakvu već jako dugo nismo doživjeli na osječkom stadionu. To jasno govori kako je Osijek odigrao to prvo poluvrijeme. Doslovce su “pokidali” Splićane koji su prilično bahato najavljivali da u Osijek dolaze po sva tri boda.

Valjda su time dodatno motivirali bijelo-plave, koji su im očitali gadnu nogometnu lekciju u tom prvom dijelu. Osijek su od nogometnog savršenstva dijelila tek dva promašena “zicera” junaka pobjede Antona Maglice. A bile su to čiste prilike.

– Maglica je odigrao sjajnu utakmicu. Bio je dvostruki strijelac, a uz to je, svojom upornošću, unosio strašan nemir u suparničku obranu. Mogao se proslaviti da je realizirao ta dva zicera. Inače, to prvo poluvrijeme bilo je kao iz bajke, pričao je Vlado Bilić, trener NK Osijeka kao da je i sam bio iznenađen goropadnošću svoje momčadi.

Split je osam minuta (od 15. do 23.) bio u klasičnom “knock-downu”, a da “ne umru” već do poluvremena spasila ih je milosrdnost istog čovjeka koji ih je poslao na pod. Gradski vrt je tada bio u potpunoj ekstazi, ni ne slutivši kakva se drama sprema u nastavku. Osijek je bio sjajan, ali…

Utakmica se igra 90, a ne 45 minuta. Bijelo-plavi su u nastavak ušli s lošom idejom. Željeli su primiriti igru i čuvati stečeno, a u tome se ta momčad nikada nije najbolje snalazila. Čim je popustio stisak oko splitskih vrata, počeli su problemi.

Nismo se tako dogovorili u svlačionici. Tražio sam da idemo i po četvrti pogodak, ali došlo je do nesvjesnog opuštanja. Srećom nismo kažnjeni, iako je bilo burno. Dugo nakon utakmice su mi radili živci. Nisam ni spavao najbolje, ali kad pogledam tablicu i vidim da smo bogatiji za tri vrijedna boda, nekako mi je lakše – emotivno će Bilić.

Saznali smo da i Split ima mladu i potentnu momčad, iako su pogotke postigli vrlo jeftino. I to govori da je “gospodar sudbine” na toj utakmici bio samo jedan – Osijek. Prvo je razvalio suparnika, ali ga nije dokrajčio, a onda ga je milosrdno vratio u život. Nije uputno da se takve stvari ponavljaju.

To drugo poluvrijeme malo je pokvarilo dojam, ali srećom ne i učinak. Bodovi su upisani, a to je na kraju dana uvijek najvažnije. No na tu utakmicu neće tako brzo pasti prašina. Prije svega zbog činjenice da je Osijek pokazao da može igrati vrlo uzbudljiv za koji vrijedi kupiti ulaznicu. Kao ekstradodatak, ovaj put, dobili smo napetost koja tog poslijepodneva, zbog razvoja situacije, možda i nije bila dobrodošla, ali je ipak upotpunila spektar emocija koje su ljudi odnijeli s tog susreta. Tih 2.000 i nešto ljudi dobili su vrhunski nogometni užitak i kući su otišli zadovoljni. A kad takvi napuste stadion, postoje veliki izgledi da će se i vratiti na njega, a to je, uz osvojene bodove, najveći dobitak.

POGLEDAJTE: FOTO + VIDEO NK Osijek – RNK Split 3:2

[blockquote]STOP ZA KVRŽIĆA I JUGOVIĆA

Čim je počeo proljetni dio sezone, stručni stožer NK Osijek dobio je nove brige. Zbog javnih opomena i isključenja bijelo-plavi su ostali bez dva važna čovjeka, Vedrana Jugovića (tri žuta kartona) i Zorana Kvržića (isključenje). Jugović će tako propustiti gostovanje u Maksimiru, dok će Kvržić na prisilnom odmoru biti malo duže. U Gradskom vrtu se nadaju da mu “disciplinci” neće odrezati kaznu veću od dvije utakmice.[/blockquote]

[important color=green title=DOBRO]

Prvo poluvrijeme

Osijek je u prvih 45 minuta igrao moderan, da ne kažemo atomski nogomet. Pametna agresija, puno ulazaka iz drugog plana i kirurška preciznost u završnici akcija krasili su njegovo izdanje.

Anton Maglica

Mladi Osijekov igrač sjajno je iskoristio činjenicu da je iznenada postao prvi napadački “pick”. Ne samo zbog dva pogotka nego i zbog odlične igre u cjelini.

Publika

Na proljetnu premijeru došlo je 2.000 ljudi, a uvjereni smo da su kući otišli zadovoljni. Navijanje je bilo odlično, posebno u trenucima kada je Osijek opasno živio. Potpora, i samo potpora – to je ono što treba ova momčad.[/important]

[important color=red title=LOŠE]
Zoran Kvržić

Nije ovdje zbog igre već zbog neopreznosti kojom je u pitanje doveo sav trud koji su momčad, pa i on sam uložili da Osijek dođe do pobjede. Ovo bi mu morala biti opomena. Takvi glupi crveni kartoni ne smiju mu se više događati.

Lako primljeni pogoci

Split nije morao učiniti ništa posebno da bi se izvukao iz ponora. Dva bezazlena ubačaja kod kojih je loše reagirala i obrana, a kod drugog i vratar Vargić zakomplicirala su život bijelo-plavima.

Drugo poluvrijeme

Iz te pobjede Osijek može i mora izvući pouke. Ova lekcija kaže da se ne smije povlačiti ručnu do kraja ni kod vodstva od 3:0.[/important]

TEKST: Dalibor Keler (Glas Slavonije)