Bijelo-plavi neriješeno s mađarskim Kaposvarom

Nogometaši Osijeka na pomoćnom terenu Gradskog vrta odigrali su zadnju pripremnu utakmicu uoči nastavka sezone.

Zimski uvjeti dočekali su momčad mađarskog Kaposvara u Osijekovoj ”generalki”. Konačni rezultat utakmice bio je 1:1, iako su bijelo-plavi bili bliže pobjedi.

Vodstvo Osijeku u prvom poluvremenu osigurao je Zoran Kvržić, koji je potvrdio svoje dobre igre na pripremama u Turskoj, gdje je bio jedan od ponajboljih Osijekovih pojedinaca.

[span class=attention] I Lešković i Kvržić put Kantride [/span]

Osječani su utakmicu odigrali bez ozlijeđenog Marka Leškovića, dok je na vratima po prvi put, nakon odlaska Vargića, branio mladi Zvonimir Mikulić. Pred sam kraj susreta, nakon kontre čistu priliku za osiguravanje pobjede Osječanima imao je Mislav Leko, no njegov šut pročitao je gostujući vratar. Ubrzo potom stigla je kazna za osječku momčad, praktički iz sljedećeg napada ekipa Kaposvara, za koju nastupa i bivši prvotimac Varaždinskog Varteksa Nikola Šafarić, stigla je do poravnanja rezultata. Izjednačujući pogodak djelo je Haruna Jammeha u 90. minuti utakmice.

Prvenstvena utakmica s Dinamom na rasporedu je iduću nedjelju u 17 sati, na stadionu Gradski vrt.

[blockquote]Osijek – Kaposvar 1:1 (1:0) Početni sastav: Mikulić – Smoje, Leko, Vrgoč, Ibriks – Pušić, J. Mišić, Kurtović, Kvržić – Perošević, Pongračić[/blockquote]

Tekst i foto: SiB.hr