
Osječanke su vodile od prve minute, a na kraju su same sebi zakomplicirale situaciju
Rukometašice Osijeka stigle su do vrijedne pobjede u slavonskom derbiju protiv ŽRK Brod. Iako su Osječanke vodile tijekom cijele utakmice, na kraju smo vidjeli pravu dramu.
“Čestitam svojim igračicama na važnoj pobjedi na teškom gostovanju. Odigrali smo vrlo dobro prvo poluvrijeme, bili čvrsti u obrani i disciplinirani u napadu te zasluženo imali prednost. U nastavku je došlo do pada koncentracije i nekoliko tehničkih pogrešaka, što je domaćinu omogućilo povratak, ali smo u završnici pokazali mirnoću i sačuvali pobjedu. Ovi bodovi su nam izuzetno važni jer nam donose priključak sredini tablice i dodatno samopouzdanje za nastavak prvenstva”, rekao je Zoran Dorić, trener ŽRK Osijek.
Na vratima Osijeka bila je odlična Katarina Borac, a u ključnom trenutku sedmerac je obranila i Iva Ledenčan što je bilo dovoljno za pobjedu i slavlje Lavica.
“Danas se odigrala jedna napeta, borbena i srčana utakmice s obje strane terena. Znale smo da će ekipa Broda dati svaki atom snage da bodove napokon ostave kod kuće, a slavonski derbi je mogao biti dobra prilika za to. Ipak, mi smo se dobro pripremale, potrudile se iskoristiti svaku šansu i borile se jedna za drugu do zadnje minute. Dobro smo otvorile utakmicu, obrana je bila na nivou i uspjele smo stvoriti lijepu prednost od šest razlike na poluvremenu. U drugom poluvremenu smo nastavile istim ritmom, imale sedam razlike i tada je nastupila velika želja ekipe Broda da se vrate u utakmicu. To se i dogodilo, gdje im je iskusna Tia Robida vratila nadu da ipak mogu doći barem do jednog boda. Međutim, tada smo mi sabrale glave na time out-u i tako, s malo više iskustva u gorućim trenucima, došle do još jedne važne pobjede za našu ekipu. Sretna sam i ponosna na naš ogroman trud, svakoj od mojih cura velike čestitke na ovoj utakmici, kao i ekipi Broda”, rekla je Katarina Borac, igračica ŽRK Osijek.
Osijek sad 14 bodova i nalazi se na sedmom mjestu s istim brojem bodova kao i Split. Osječanke u sljedećem kolu igraju protiv Sinja pa je to prilika za nove bodove na njihovom Zrinjevcu.


