
Policija je u Dardi sankcionirala dvojicu vozača – jednog zbog opasnog driftanja u kružnom toku, a drugog zbog upravljanja tehnički neispravnim vozilom koje je isključeno iz prometa
Policijski službenici Policijske postaje Beli Manastir dovršili su kriminalističko istraživanje vezano uz događaj koji se zbio u večernjim satima 10. prosinca u Dardi, kada je vozač osobnog automobila namjerno „driftao“ u kružnom toku.
Utvrđeno je da se radi o 19-godišnjaku koji je naglim povećanjem brzine i postizanjem gornje granice dopuštenog okretaja motora izazvao proklizavanje pogonskih kotača te višestruko okretanje vozila oko kružnog toka.
Zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, mladiću je uručena obavijest o počinjenom prekršaju uz novčanu kaznu od 130 eura. Iz policije poručuju kako će i dalje provoditi pojačane mjere nadzora prometa s ciljem očuvanja javnog reda i mira te sigurnosti svih sudionika u prometu.
Samo tjedan dana kasnije, 17. prosinca u 11.35 sati, policija je u Dardi tijekom nadzora prometa zaustavila i 27-godišnjeg vozača osobnog automobila kod kojeg je postojala sumnja u tehničku ispravnost vozila. Vozač je upućen na izvanredni tehnički pregled, na kojem su utvrđene brojne neispravnosti, među kojima su neispravna svjetla, nedostatak brisača vjetrobrana te preinake retrovizora i ispušnog sustava.
Vozilo je isključeno iz prometa, a registracijske pločice oduzete su do otklanjanja svih nedostataka i dokazivanja tehničke ispravnosti. Budući da je vozač već ranije pravomoćno kažnjavan za isti prekršaj, protiv njega slijedi prekršajni nalog s novčanom kaznom od 500 eura, zaključuje izvješće PU osječko-baranjska.


