
Istragom je utvrđeno da je policajac tijekom srpnja 2023. godine, u dogovoru s djelatnicima privatne tvrtke, lažno prikazivao stvarnu količinu goriva natočenu u službena vozila
Policijska uprava vukovarsko-srijemska dovršila je kriminalističko istraživanje nad četvoricom osumnjičenika zbog sumnje da su nezakonito pribavljali korist manipulacijom evidencije o potrošnji goriva u službenim vozilima.
Među osumnjičenima je i 54-godišnji policijski službenik te trojica zaposlenika trgovačkog društva s područja Iloka, stari 43, 36 i 34 godine.
Istragom je utvrđeno da je policajac tijekom srpnja 2023. godine, u dogovoru s djelatnicima privatne tvrtke, lažno prikazivao stvarnu količinu goriva natočenu u službena vozila. Na taj je način, prema sumnjama policije, omogućio pribavljanje protupravne koristi i doveo u zabludu svoju matičnu upravu.
Protiv svih četvero podnesene su kaznene prijave Uredu za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta (USKOK), a osumnjičenici su predani pritvorskom nadzorniku Policijske uprave osječko-baranjske, stoji u izvješću.


