Nadbiskupski vikarijat: Humanitarni koncert za Marijine obroke

Davor Javorović/PIXSELL
Sri
10
10. prosinca
18:00
Vikarijat Osijek
Josipa Jurja Strossmayera 58
Osijek

Ulaz na Humanitarni koncert za Marijine obroke je slobodan, sve donacije tijekom događaja usmjerit će se za školsku kuhinju "Gospa Osječka“

Volonteri Marijinih obroka Osijek organiziraju Humanitarni koncert za Marijine obroke, koji će se održati 10. prosinca u Nadbiskupijskom vikarijatu, J. J. Strossmayera 58, s početkom u 18 sati.

Tijekom događaja predstavit će se rezultati Marijinih obroka u prvih jedanaest mjeseci 2025. godine te će se obilježiti veliko postignuće – 3 milijuna osmijeha, kojim je postignuto da više od 3 milijuna djece imaju svakodnevni obrok tijekom cijele školske godine na svom mjestu obrazovanja.

Glazbeni dio programa obogatit će izvedbe Dječjeg zbora HPD LIPA, Tamburaške škole BATOREK, Plesnog studia IndepenDANCE, Vesne Coufal Jaić, Petre Bulović, Stelle Ognjenović Nikolić, Jakoba Horvat, HKUD Željezničar-dječja skupina, Pjevačkog društva sv. Josip i Ženske klape Allegre.

PR

Ulaz na Humanitarni koncert za Marijine obroke je slobodan, sve donacije tijekom događaja usmjerit će se za školsku kuhinju “Gospa Osječka“. Za više informacija obratite se organizatorima koncerta putem njihovih društvenih mreža Facebook i Instagram.

Humanitarna udruga “Marijini obroci“ u najsiromašnijim zemljama svijeta u školama osigurava svakodnevni topli obrok za više od 3 milijuna djece djecu. Većini te djece to je ujedno i jedini obrok u danu. Trenutačno se procjenjuje da 71 milijun djece osnovnoškolske dobi ne ide u školu. Umjesto da su u učionicama, mnoga djeca rade u polju, prose na ulici ili kopaju po smeću da prežive. Više milijuna djece koja pohađaju školu tako su gladna da se ne mogu koncentrirati i učiti.

Marijini obroci Hrvatske, zahvaljujući svojim donatorima i podupirateljima, imaju otvorenih 35 školskih kuhinja u kojima svakodnevno Hrvati osiguravaju obroke za više od 25 000 djece.

Mnoga od te djece nisu mogla ići u školu jer su morala tražiti posao ili naći neki drugi način da se prehrane. Topli obrok za njih znači da mogu ne samo preživjeti, već i učiti, napredovati i zajedno sa obiteljima imati nadu u bolju budućnost.

Samo 22 eura može osigurati jednom djetetu godinu dana obrok u školi. Od svake donacije 93 posto ulaže se izravno za programe prehrane.

Više o radu i viziji Marijinih obroka pročitajte na internet stranici Mary’s meals, a donirati možete na IBAN: HR7923600001102102666

pub kviz1
5.prosinac, 19:00 – 7.prosinac, 15:45
Mjesto: The Kavana

Osijek: Kvizaški turnir Osijek Open 2025.

28.studeni, 08:00 – 31.prosinac, 23:00
Mjesto: Donji Miholjac

Advent u Donjem Miholjcu 2025. [PROGRAM]

Iz naše mreže
Preporučeno