Sa 16 posada

Osječki veslači pokorili Dalmaciju: Iktus s 13 medalja osvojio Hrvatski veslački kup

PR

Nakon uspješno "odrađenog" kontinentalnog kupa, Iktusovci su u Posedarju dominirali i na finalu Hrvatskog veslačkog kupa gdje su dominantno pobijedili sa 67,5 bodova

Jučer u Posedarju kod Zadra održano je finale Hrvatskog veslačkog kupa. Na finalu HVK nastupaju najuspješnije posade i klubovi s kontinentalnog kupa Miljenka Findrlea i najuspješniji s Veslačkog kupa Dalmacije.

Nakon uspješno “odrađenog” kontinentalnog kupa, Iktusovci su u Posedarju dominirali i na finalu Hrvatskog veslačkog kupa gdje su dominantno pobijedili sa 67,5 bodova. Drugoplasirani je zadarski Jadran sa 45 bodova, dok je trećeplasirani splitski Mornar s 39 bodova.

Iktus je nastupio sa 16 posada koje su izborile pravo nastupa na finalu HVK, a čak 13 posada osvojilo je medalju (sedam zlatnih, dvije srebrne i četiri brončane).

Uspješnim vikendom i osvajanjem KUPA, Iktusovci kreću u završetak sezone gdje ih očekuje Hrvatsko veslačko prvenstvo za seniore (5. – 6. listopada) te organizacija Miholjske regate (12. listopada).