osnovna škola Ivana Filipovića
Osječka osnovna škola zabranila mobitele: "Sad moraju sami zapamtiti zadaću, ne zovu roditelje da im kažu"
"Ono što je puno bolje je to što oni nisu više u mogućnosti stalno zvati roditelje jer ono je prije bilo da im ja zadam nešto, a oni zovu roditelje da im se kaže što se treba napraviti kod kuće, sada moraju ipak zapamtiti što je na nastavi bilo, koje su njihove obaveze", kaže učiteljica razredne nastave Ivana Frančić
Od početka nove školske godine u Osnovnoj školi Ivana Filipovića nova pravila. Kako piše Slavonska televizija surfanje na telefonu zamijenilo je druženje vršnjaka na školskim hodnicima. Mnogima od njih to je teško palo, no ima i onih koji u cijeloj priči vide pozitivne strane.
Po dolasku na nastavu, mobiteli se odlažu u predviđene kutije te se spremaju u zbornicu u kojoj se čuvaju do kraja školskog dana. Ideja je to koju je osmislio ravnatelj Osnovne škole Ivana Filipovića u suradnji s drugim učiteljima još prošle godine.
Sadržaj se nastavlja...
Upravo se čita
-
Iako je imao težak životni put, ovaj je radišan umirovljenik odlučio napraviti zaokret te uzeti kormilo u svoje ruk
-
-
Druga pratilja je 18-godišnja miss Brodsko-posavske županije Lana Valentić
"Na zadnjoj sjednici učiteljskog vijeća prošle školske godine smo se dogovorili idemo na jedan od projekata u kurikulum staviti „Škola bez mobitela“ i evo kada smo ga mi stavili, vidim da i dosta škola drugih se uključilo u taj način da djecu što više maknu od mobitela", kaže za sTV ravnatelj OŠ Ivana Filipovića Osijek Zlatko Kraljević.
Osim zabrane upotrebe mobitela, projektom je obuhvaćena i druga tehnologija koja se smije koristiti samo u nastavne svrhe ili iz zdravstveno opravdanog razloga.
"Po potrebi oni ih mogu dobiti, međutim svi znamo brojeve telefona njihovih roditelja i ako se nešto dogodi mi roditelje nazovemo da dođu po djecu, isto tako, ako oni trebaju zvati roditelje njihov mobitel je dostupan da se jave nekoj odgovornoj osobi", kaže Kraljević.
Za tu su odluku, ističe, imali puno razloga, a već sada uviđaju njene prednosti. Djeca su puno koncetriranija na satu, nema neželjenih snimanja pod odmorima, a i djeca se više druže pa se socijalizacija zasigurno povećala.
"Ono što je puno bolje je to što oni nisu više u mogućnosti stalno zvati roditelje jer ono je prije bilo da im ja zadam nešto, a oni zovu roditelje da im se kaže što se treba napraviti kod kuće, sada moraju ipak zapamtiti što je na nastavi bilo, koje su njihove obaveze", kaže učiteljica razredne nastave Ivana Frančić.
Više u prilogu STV-a:
Izdvojeno
-
Nekad tvornički giganti danas zjape prazni, a njihovi prostori čekaju prenamjenu
-
Kelj, kupus, paprika, zelena salata, mrkva, poriluk, radić, peršin i tzv. grincajg za juhu – sve su to najtraženije namirnice s osječke tržnice
-
Lista najgorih jela stvorena je na osnovi 5,500 ocjena korisnika kulinarskog portala TasteAtlas
-
Ove godine objavljeno je više od pedeset profila bjegunaca povezanih s teškim kriminalom. Neka od kaznenih djela koja su počinili bjegunci s ovogodišnjeg popisa uključuju, među ostalim, ubojstvo, trgovanje ljudima, oružanu pljačku i kibernetički kriminal
Reci što misliš!