
”Tik do zgrade nalazi se osnovna škola, tamo dnevno prođe veliki broj ljudi, a na kolniku je također označena i biciklistička staza"
Jutros prije sedam sati otpao je dio stakla sa zgrade ADRIATIC osiguranja u Gundulićevoj ulici u Osijeku.
PU osječko-baranjska dobila je dojavu o tome u 7,12 sati, no čitateljica i ujedno autorica fotografija s mjesta događaja javila nam je kako je traka ispred zgrade kako se ne bi moglo prolaziti u njezinoj blizini postavljena tek nakon više od sat vremena.
”Tik do zgrade nalazi se osnovna škola, tamo dnevno prođe veliki broj ljudi, a na kolniku je također označena i biciklistička staza. Cijela je zgrada sagrađena od staklenih blokova koji se klimaju te bi malo jači vjetar mogao izbiti i ostala stakla. Srećom, ovoga puta nije nitko nastradao”, požalila nam se sugovornica.
Dakako, javili smo se i ADRIATIC osiguranju s upitom o tome je li i ranije otpadalo staklo sa zgrade, ima li opasnosti od budućih padova ostalih tamošnjih stakala te kako planiraju riješiti navedenu situaciju, odnosno sanirati zgradu i planiraju li, stoga, kakve preinake na njoj, no još uvijek čekamo njihov odgovor.
Prema daljnjim navodima čitateljice, nije prvi puta došlo do spomenutog incidenta, već je, tvrdi, još prošle godine tamošnje staklo također palo, ali toga puta na staklenu nadstrešnicu postavljenu na ulazu.



