Sport / Rukomet

dva nova boda

Osječani opravdali ulogu favorita kod Novog Zagreba: S gostovanja se vraćaju s novim uspjesima

PR

Naši rukometaši slavili na gostovanju kod Novog Zagreba s 30:35, sada ih očekuje dvoboj sa Sesvetama u četvrtfinalu Kupa

Rukometaši Osijeka s gostovanja se vraćaju s nova dva boda.

U sklopu 22. kola Prve hrvatske rukometne lige Sjever, svladali su momčad Novog Zagreba s 30:35 i tako opravdali ulogu favorita.

Novi prvenstveni susret u SD Sutinska Vrela otvorio je Filip Vuković pogotkom za početnu prednost Osijeka.

Domaćini su odmah izjednačili preko Dujmovića, a onda je Družinec poentirao i za vodstvo. No, ono nije dugo potrajalo.

Od osme minute Osječani preuzimaju inicijativu pa postižu četiri uzastopna pogotka u tri minute. Redaju se Jurić, Čurić, zatim Radović pa naposljetku Zrno koji u 11. minuti zabija za 3-6.

Desetak minuta kasnije ta se prednost udvostručila – u 20. minuti Vukušić zabija za 6-12. Do kraja prvog dijela susreta izabranici Daga Kovačevića održavaju stečenu prednost, a drugim pogotkom Dine Vukušića za 12-17 odlazi se na odmor.

Drugo poluvrijeme igrači Osijeka otvaraju fantastično. U svega sedam minuta trio Čurić, Radović i Lukac postiže šest pogodaka pa svoju momčad dovodi u dotad najveću prednost s 13-23.

Domaćini pokušavaju odgovoriti, ali Jonjić, Družinec i Benko smanjuju tek na 17-24.
U 51. minuti Repušić trese mrežu Novog Zagreba za 22-29, a onda Jonjić i Divjak smanjuju na 24-29. Tih pet golova razlike održali su sve do kraja dvoboja kada je Benko postavio konačan rezultat od 30-35.

Najbolji strijelac u redovima Osijeka bio je Fran Čurić koji je postigao sedam pogodaka, i to u prvih 35 minuta susreta.

Dobre učinke upisali su i Matej Radović te pivot Martin Lukac koji su pet puta zatresli domaću mrežu.

Osječki sastav ovom je pobjedom još jednom potvrdio da je lider prvenstva.

Osječani su vodeći s 36 osvojenih bodova, a druga je ekipa Čakovca koja ima tri boda manje, ali i utakmicu više.

Sljedeće kolo donosi upravo dvoboj vodeće dvije ekipe, ali prije toga momčad Daga Kovačevića ima jedan važan zadatak – četvrtfinale Kupa u kojem u srijedu na Zrinjevac stižu Sesvete!

Svi su pozvani na rukometni korner s početkom u 16:00.
Ulaz na utakmicu Kupa biti će slobodan svima i uz besplatno piće na sjeveru.