Zagreb-Nexe: Izgorjeli u "Kutiji šibica"

Zagreb-Nexe: Izgorjeli u

Rukometni klub CO Zagreb osvojio je 20.naslov prvaka Hrvatske, potvrdivši ga u posljednjem kolu uvjerljivom pobjedom protiv našeg  Nexe-a 34:21 (16:12).

Rezultat je možda previše grub pokazatelj odnosa snaga na parketu „Kutije šibica“, no CO Zagreb je bio bolji, uvjerljiviji i kvalitetniji od samoga početka utakmice. Naši su se rukometaši posebno pripremali za ovu utakmicu, dugo smo čekali taj najveći derbi hrvatskoga rukometa. U toj su želji i očekivanju nažalost i izgorjeli, jučer nisu bili pravi. Previše tehničkih pogrešaka, osam pogođenih stativa, tri promašena sedmerca….a s druge je strane CO Zagreb. Nemoguća misija.

Igrači CO Zagreba odigrali su odličnu utakmicu, vidljiv je napredak i odličan rad trenera Obrvana.

U našičkim redovima najučinkovitiji organizatori, Mario Obad i Janko Kević s po pet zgoditaka, Barišić Jaman i Markotić dodali su po četiri. Listu naših strijelaca zaključuju Eter s dva i Blažević s jednim zgoditkom. Mate Šunjić i Goran Rajković branili su svatko jedno poluvrijeme, obojica su obranila po sedam udaraca, obojica po jedan sedmerac.

Kod pobjednika Kopljar sedam i Matulić šest zgoditaka, po četiri su dodali Balić, Valčić i Stepančić. Vratari Šego, Škof i Pešić sakupili su ukupno 22 obrane.

Mario Obad prokomentirao je utakmicu i upravo završenu sezonu: „Ovako uvjerljiv poraz nismo očekivali. Svi smo mi igrači željeli da ta utakmica drugačije završi. Možda smo i izgorjeli u želji da odigramo dobru utakmicu i ostvarimo povoljniji rezultat. Sezona je bila duga i naporna, sezona koju treba pamtiti po novom, velikom uspjehu rukometnog kluba „Nexe“. Ostvaren je napredak u Europi, u prvenstvu smo držali korak sa CO Zagrebom, ostvarili smo 27 pobjeda. Nije to mala stvar posebno uz činjenicu da su na nas svi klubovi posebno motivirani. Šteta što u Kupu nismo bili u završnici, to bi ovoj sezoni dalo najbolju moguću ocjenu. Mislim da nam i ova utakmica treba biti dodatni motiv za slijedeću sezonu.

[important title=RK CO Zagreb - RK Nexe 34:21 (16:12)]Zagreb, ŠD Kutija šibica.
Gledatelja: 500.
Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i  Marko Mrvica (Biograd n/m).
Nadzornik: Mensur Seferović (Zagreb).

RK CO Zagreb: Šego (6 obrana), Marić 3, Kopčo, Stepančić 4, Kopljar 7, Matulić 6, Jaškić 2, Škof (8 obrana), Špiler 2, Gojun 1, Štrlek 1, Pešić (8 obrana), Vukić, Valčić 4, Balić 4, Gal.

Trener: Ivica Obrvan.
RK Nexe: P.Lelić, Buljubašić, Eter 2, F.Lelić, Mrđenović, Barišić Jaman 4, Kedžo, Markotić 4, Kapular, Rajković (7 obrana), Obad 5, Kević 5, Tomašević, Blažević 1, Velić, Šunjić (7 obrana).
Trener: Kasim Kamenica.

SEDMERCI: CO Zagreb 1/3 (Štrlek), Nexe 5/8 (Barišić Jaman 2,Obad 2,Markotić).
ISKLJUČENJA: CO Zagreb 10 minuta (Marić,Matulić,Špiler,Stepančić,Kopčo), Nexe 4 minute (Mrđenović, Kedžo)[/important]