RK Nexe: Pala je i Siscia

Nexe je, kao i protiv Splita, odlično otvorio utakmicu – 7:3 je bilo u 10. minuti. Identičnu je razliku Siscia ostvarilo u slijedećih 10 minuta. Jedan aspirin, drugi aspirin…

Ipak, bolja igra u obrani u posljednjoj trećini prvoga dijela donijela nam je ugodnih +4 na odmoru.

Nastavak ponovno raznolik i šarolik. Šetali smo od akcija za pamćenje do onih za zaborav. Jednu svakako treba izdvojiti – Perica Lelić brani sedmerac Čuturi, lopta se odbija u ruke igrača Siscie, Perica brani i taj zicer, kreće naša kontra, Eter zabija iz „mrtvog“ kuta. Publika na nogama, ovacije, svi „naježeni“…trenutci za pamćenje!

Utakmica se privodi kraju rutinirano, konačnih 31:25 ipak nije realan odnos snaga jer Nexe je, uz malo više koncentracije i volje, mogao i trebao završiti utakmicu s puno većom razlikom. Do isteka 60-te minute upisano je čak 20 tehničkih pogrešaka domaćina…puno previše.

Najefikasniji „Gromovi s Krndije“ – Kedžo i Velić sa šest zgoditaka, Kević je bio uspješan u sva četiri pokušaja. Vratari su sakupili 15 obrana – Šunjić 7, Lelić 5, Pivac 3.

Kod gostiju – Bilušić 14 obrana, Bjeliš pet zgoditaka.

Slijedeća utakmica Premier Lige za prvaka, 5.kolo, igra se u srijedu 02.svibnja u Poreču.

[important title=RK NEXE –RK SISCIA  31:25  (16:12)]Premijer Liga za prvaka 4. kolo
ŠŠD OŠ Kralja Tomislava, Gledatelja: 300.
Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd n/m)
Nadzornik: Anto Josić (Zagreb)

NEXE: P.Lelić (5 obrana), Kozina 3, Mataija 2, Eter 2, F. Lelić 2, Barišić-Jaman 2,   Varvodić 1, Kedžo 6, Slišković 1, Pivac (3 obrane), Obad 2, Kević 4, Velić 6,                  Šunjić (7 obrana).
Trener: Kasim Kamenica

SISCIA: Palaić, Tojčić 4, Bjeliš 5, Jurjević 3, Žarković, Balić, Raić 3, Somić, Baltić 3, Crnić, Kvesić, Nuić 3, Čutura 3, Nikić, Kobetić 1, Bilušić (14 obrana).
Trener: Josip Ražić

SEDMERCI: Nexe 1/2 (F.Lelić), Siscia 1/3 (Nuić)
ISKLJUČENJA: Nexe 8 minuta (Kozina, Varvodić, Slišković, Kević), Siscia 2 minute (Raić)[/important]