Nexe na krilima navijača do pobjede protiv Voše

ŠD OŠ Kralja Tomislava, Našice
Gledatelja 1.500
Suci: Balasz Marton i Peter Horvath (obojica iz Mađarske)
Delegat: Balasz Soos (Mađarska)

RK NEXE: Lelić (12 obrana, 2 obranjena sedmerca, 1 asistencija), Mrđenović (2 osvojene lopte), Tomas, Kružić (šut 1/1, 1 tehnička), Juzbašić, Jurjević (šut 0/1, 2 tehničke), Sokolić (šut 0/2, 1 osvojena lopta), Nuić (šut 2/2, 1 tehnička), Božić Pavletić (šut 1/3, 1 osvojena lopta), Sakić (šut 6/6), Dundović, Vegar (šut 5/7, 3 tehničke, 2 osvojene lopte, 2 asistencije), Oroz (šut 2/3, 1 osvojena lopta, 1 asistencija), Çelebi (šut 5/8, 1 tehnička, 2 osvojene lopte, 2 asistencije), Herceg (šut 4/7, 1 tehnička, 1 osvojena lopta, 2 asistencije).
Trener: Zdenko Kordi
RK VOJVODINA: Arsenić (2 obrane), Živković 1, Obrović 3, Todorović 2, Elezović 7, Marjanović 2, Smiljanić 2, Jovanović, Lazović 2, Nikolić, Denić, Stanković 2, Bećirović 1, Datukashvili 1, Kocić (6 obrana), Ćurković.
Trener: Đorđe Ćirković

SEDMERCI: Nexe -, Vojvodina 3/5 (Elezović 2/4, Stanković 1/1).
ISKLJUČENJA: Nexe 12 minuta (Sokolić 2+2, Çelebi 2+2, Jurjević, Mrđenović) Vojvodina 8 minuta (Datukashvili 2+2, Lazović, Elezović).

To je to! Puna dvorana, odlična atmosfera, vrhunska podrška. I odlična, muška, ali poštena i fair play utakmica. Rezultat svega – pobjeda Nexea protiv Vojvodine.

Na početku je nervoza s naše strane uvjetovala rezultatskim minusom, gosti su u 7.minuti poveli 1:5. Nakon toga, malo po malo na krilima navijača, stvari su počele sjedati na svoje mjesto.

Drugi dio utakmice, druga priča od samoga početka. Obrana 5-1 dala je rezultata, a kada funkcionira obrana onda je lakše i u napadu.  Prekrasna rukometna priča u Našicama završila je pobjedom 28:23, važni su bodovi ostali u Slavoniji. U subotu nas očekuje novi spektakl – 2.kolo EHF Kupa i utakmica Nexe-Melsungen. Može repriza? Naravno!

Evo i izjava nakon utakmice.

Zdenko Kordi, trener NEXE-a:
Imali smo dosta problema s gripom u momčadi prije susreta protiv Vojvodine s gripom. I ja sam došao na susret izravno iz kreveta. Događa se, nakon što duže vremena ne igraš u svojoj dvorani, i nervoza na početku. Ali, također Vojvodina je igrala jako dobro tijekom tog početnog dijela igre. Ali, nakon toga, našli smo prvo neka rješenja u obrani, a potom u drugom poluvremenu i rješenja u napadu. Zahvalio bih i publici, uvjeren sam kako će ih doći još više na sljedećim utakmicama.

Marin Sakić, igrač NEXE-a:
Postigao sam šest pogodaka, ali to nisu samo moje zasluge. Imao sam odlične suigrače, koji su mi otvorili dosta prostora u napadu. Osobno, želio bih istaknuti i pohvaliti igru moga suigrača Luke Sokolića. Demonstrirao je odličnu obranu u zoni 5-1 što je bilo ključno za našu pobjedu.

Đorđe Ćirković, trener Vojvodine:
Prvo bih čestitao NEXE-u. Njihova je pobjeda zaslužena. Nešto drugo o utakmici ne bih komentirao. Ostati ću dosljedan. Mi sigurno nismo bili momčad kao prije par dana protiv Skjerna.

Bojan Todorović, igrač Vojvodine:
NEXE je zaslužilo pobjedu. Mi nismo bili na našoj razini. Ne znam koji su razlozi tome, dali umor ili nešto drugo. Dobro smo otvorili susret, ali poslije toga nismo našli rješenja za 5-1 obranu NEXE-a.

Tekst i foto: RK Nexe